Bahçe Aydınlatma Fikirleri, bahçenizi rezil de edebilir vezir de…. Oysaki bahçe donanımındaki aydınlatmaları en iyi şekilde değerlendirdiğinizde, güneş batsa bile bahçeniz bir yıldız gibi parlayacaktır.

O halde yaz akşamlarında misafirlerinizi eşsiz bir alanda ağırlamak sevdikleriniz ve ailenizle doyumsuz keyif alanları yaratmak için bizi okumaya devam edin diyoruz.

 Doğru Bahçe Aydınlatma Fikirleri

Bahçeli evler yoğun günlerin ardından terapi gibi gelirken, gündüzün devamında gece de süren kesintisiz bahçe keyfinin tadı da bir başkadır hani. Aplikler, fenerler, ledler, güneş enerjili aydınlatmalar ise bu keyif kesilmesin diye var.

Bu konuda orijinal, göz yormayan, eğlenceli, heyecan veren ve sıra dışı aydınlatmalar yapmak içinse ezbere kaçmadan hamle yapmalı ve bahçelerinizdeki kilit noktaları keşfederek aydınlatmalısınız.

Örneğin bahçe göletleri, sulu ya da susuz bahçe deresi gibi dekorasyon ve peyzaj alanları  bahçelerde vurgulanacak harika noktalardandır.

Yine ağaçların dallarındanya da çiçeklerin arasından huzme şeklinde süzülen renkli ışıklar, yürüme yolunda veya bahçe yolunda dizilen aydınlatmalarla harika ışık oyunları yapabilirsiniz bahçelerinizde.

Bu noktada toprağa saplanılan solar direkli ışıklardan da yararlanabilirsiniz. Yine bahçelerinizde serili olan çakıl taşlarını aydınlatabileceğiniz gibi ışığı havuzunuza ya da bahçe duvarınıza yansıtabilirsiniz.

Tasarruflu Solar Lamba Şıklığı

Örneğin aplikler ve askılı lambalar, bahçeyi çevreleyen duvarları da aydınlatmak için mükemmel fikirlerdendir. Yine çiçek saksılarının içine LED şeritlerden de yerleştirebilirsiniz. Ağaçların üzerinden sarkıt lambalar sarkıtabilir, fenerlerle romantik bahçeler tasarlayabilirsiniz.

Bahçenizde bulunan çardak ya da pergolaları renkli ampuller dizerek aydınlatabileceğiniz gibi yıldızvari şekilde mini ampul şeritleriyle de bezeyebilirsiniz.

Yine bu gibi noktalarda ve sarmaşıkların arasında yerleştirilmiş fenerler de bu konuda en güzel işlemi görecek olan lambalardandır.

Bahçe aydınlatmalarında güneş enerjili ürünler tercih ettiğinizde her zaman çok daha fazla tasarruf sağlamış olursunuz. LED solar ışık zincirleri hem tasarrufludur hem de her noktada mükemmel durur.

Mumsuz Bir Bahçe Asla!

Bu arada bahçe aydınlatma yöntemlerinden asla modası geçmeyecek olan oldukça doğal ve otantik görünümlü mumları da unutmayın.  Romantik ambiyansların baş tacı olan mumlar ve elbette şık mumluklar yazlık bahçeler için candır zira.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.