TV Sehpası Seçimi sandığınızdan daha önemli bir konudur. Evimizde geçirdiğimiz zamanların çoğunda televizyon hep açıktır. Kimi zaman yemek sırasında, aile fertleri toplandığında hatta dostlar arasında bile tv salonun en önemli köşesinde aktif durumdadır genellikle.

Eskiden televizyon dendiğinde akıllara hantal tv sehpaları gelirken şimdilerde ise dev tv üniteleri geliyor. Bunun nedeni ise artan teknolojik ürünler ve onlara duyduğumuz ihtiyaçlardan kaynaklanıyor.  Zira günümüzde müzik sistemlerinden tutun, dekoderlere, konsol oyunları, home theater aksamlarına kadar birçok şey tv ünitelerinin çevresinde toplaşıyor.

Kısacası günümüzde tv sehpaları ya da tv üniteleri için mekanı organize eden büyük yıldızlardır da diyebiliriz. Çünkü gerçekten de önemli bir rol üstleniyorlar. Sadece bu kadar da değil. Tv ünitelerinin dekoratif raflarını; kitaplar, dekoratif objeler,  aksesuarlar için bile kullanabiliyoruz.

Bu yüzden satın alacağınız tv ünitesini aktif depolama alanı olarak da kullanacaksanız ürünü buna gere seçmelisiniz. Elbette tv nizi normal bir sehpanın üzerinde ya da duvara monte ederek de kullanabilrisiniz. Ama hiçbir zaman bir tv standının yarattığı etkiyi ve havayı vermeyecektir.

TV Ünitesi Seçimi İçin İhtiyaç Listesi Oluşturun

Tv ünitesi seçerken estetik ve işlevsellik bir arada bulunması gereken kavramlardandır. Peki bu konuda evin dekorasyonunu zenginleştirecek olan doğru tercihi nasıl yapacaksınız? Bunun için öncelikle bir ihtiyaç listesi oluşturun. Bu listenin içinde tv ünitesi arayışınızla ilgili olarak kullanım amaçları da yer almalıdır. Tv Ünitenizi hangi amaçlarla kullanacaksınız, üzerinde ne tür objeler duracak, konsol oyunları, dvd ler, cd ler, kitaplar üzerinde depolanacak mı, yanı sıra ünitenin üzerinde biblo, aksesuar, obje ve fotoğraflar yer alacak mı kısacası bu konuda kullanım amaç ve tarzına yön vermelisiniz.

Duvara Monte Edilen Tv Üniteleri

Elbette günümüzde duvara montelenmiş tv üniteleri, klasik tasarımlardan daha çağdaş ve inovatif bir hava yaratıyor evlerde.  Klasik tv ünitelerini ise tablo,  saat gibi objelerle destekleyebiliyoruz. Yine bol dolap ve çekmecelere sahip olan bir tv ünitesinin de depolama konusunda ihtiyaçlarınıza yüksek noktada cevap vereceğini unutmamalısınız.

Tv Ünitesi Seçerken Bunlara Dikkat

Yer ve alan bakımından salonunuzda sinema sistemi bulunuyorsa alan ve yerleştirme hesaplarını önceden yapmalısınız. Yine Televizyonumuzun ölçülerini almadan ünite satın almaya gitmemelisiniz. Standart tv üniteleri genellikle 250 cm boyutlarındadır.

Tv Ünitesi Çeşitleri

TV ünitesi 2 çeşitte tasarlanır.

 1 – duvarı komple kaplayan tv üniteleri

2 –  küçük ve enli tasarımlı yan taraflarında eşya alabilen modeller

Duvarı komple kaplayan tv ünitelerini LED aydınlatmalarla çok şık bir şekilde kullanabileceğiniz gibi salonun havasını da değiştirebilirsiniz. Aynı şekilde bu tip tv ünitelerinin arka fonunda kullanılan doğal taş görselleri de salonlara mükemmel ve orijinal auralar katmaktadır. Öte yandan küçük ebatlara sahip tv üniteleri ise küçük salonlara ferah şekilde uyum sağlamaktadır. Bu içeriğimizde de sizlere TV Sehpası Seçimi konusundan söz ettik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.