Bahçeler İçin En Şık Fener Tasarımları ile sizler de bahçelerinizi en güzel görselli alanlara dönüştürebilirsiniz. Yaz mevsimi geldiğinde evlerimizden çok bahçelerimizi, teras ya da balkonlarımızı kullanıyoruz. Sıcak ve rutubetli hava evlerin içine kadar süzülürken dışarıda esen tatlı yaz meltemleri ise büyülü esintileriyle bizleri bırakmıyor adeta.

Hiç kuşkusuz uzun uzadıya süren yaz gecesi toplantılarının en renkli yanı da hoş bahçe ve teras aydınlatmalarıdır. Ve yine Bahçeler İçin En Şık Fener Tasarımları da aydınlatmalar arasında en cool ve sempatik olanlarıdır.

Bahçeler için tasarlanmış olan fenerler; güneş ışınları ile çalışan toprağa saplanabilen özellikli sonar fener, ferforje askılı ya da ayaklı fener, küre şeklinde elektrikli -pilli – solar seçenekler gibi formlarda karşınıza çıkabilecektir. Dilerseniz bahçelerinizde ellerinizle yapabileceğiniz ya da çok ucuz fiyatlara satın alabileceğiniz kağıt fener tasarımlarına da yer verebilirsiniz .

Dekoratif Bahçe Fenerleri

Hasır fenerler ise oldukça şık ve dekoratif aydınlatma modellerindendir. Bu gibi fenerleri ev içinde pencere önünde kullanabileceğiniz gibi kapı girişlerinde, bahçe girişlerinde, terasınızda, balkonunuzda ya da bahçe yollarında kullanabilirsiniz.

Dilerseniz terasınıza farklı renk ve formlarda fener çeşitleri asarak eklektik ve otantik bir hava yaratabilirsiniz

Dilerseniz yanmaz kese kağıtlarının içine tea lightler yerleştirerek merdivenleri ve yürüme yollarını donatabilirsiniz.

Duvarlara asabileceğiniz aplik formundaki fenerler ise bahçelerin yollarını ya da oturma köşelerini en iyi şekilde aydınlatabilecek olan klasik modellerdendir. Bahçenizin rustik, klasik ya da modern tasarımına göre farklı modellerde aplik çeşitleri seçebilirsiniz.

Duvarlara asarak farklı bölümlerde kullanabileceğiniz asma ferforje fenerler, bahçe ve teraslara her zaman elegan ve şık bir hava vermiştir.

Ferforje fenerlerin küre formluları ise en klasik modellerdendir.

Elbette fener kullanırken her zaman elektrik kaynağından ya da solar sistemlerden yararlanmak zorunda değilsiniz. Daha otantik ve natürel fenerler için içlerine farklı objeler eşliğinde mumlar yerleştirdiğiniz metal fenerleri de tercih edebilirsiniz.

Hatta dilerseniz fenerleri daha dekoratif anlamda çiçek ve biblo kabini olarak da kullanabilirsiniz.

Kendin Yap DIY Fener Modelleri

Ayrıca otantik ve el yapımı ürünlerden hoşlanıyorsanız fener satın alarak bu ürünlere para vermenize bile gerek yok. Aşağıdaki görselde gördüğünüz tüm fenerler el yapımı ve sadece konserve kutulara delikler açılarak yapılmış. Dilerseniz siz de bu gibi fenerleri kolayca yapabilirsiniz.

Dilerseniz ellerinizle tasarladığınız DIY ürünü fenerlerinizle bahçenizin istediğiniz noktasında harika bir yürüme yolu bile tasarlayabilirsiniz.

Dilerseniz aşağıdaki görseldeki gibi deniz fenerleri tasarlayarak bahçelerinizin muhtelif noktalarına yerleştirebilirsiniz. Bunun için sadece küçükten büyüğe sıraladığınız kiremit saksıları iç içe geçirerek dizmeniz gerekiyor. Elbette öncesinde saksıları beyaza boyamalısınız. Pencereleri ise siyaha boyayacaksınız. En üstüne de mumları yerleştirdiğinizde deniz feneriniz hazır.

Bu tarz ellerinizde taşıyabileceğiniz dekoratif fener modelleri daha çok teras köşelerinde ya da basamak kenarlarında çok şık duracaktır.

Toprağa saplanabilir solar fenerler ise bahçe sınırı olarak belirlediğiniz bölgelerde ya da yürüme yollarında hoş duracaktır.

Büyük Bahçeler İçin Direkli Fener Modelleri

Yine büyük ve ayaklı direk fenerleri tıpkı parklar gibi büyük kapsamlı müstakil ev bahçeleri için önerilebilir. Bu tarz fenerleri bahçe girişlerinde elegan şekilde kullanabilirsiniz.

Japon Fenerleri

Bu tarz Japon fenerlerini ise ağaçlarda, dallarda yeşil bitkilerde yükseltili olan yerlerde kullanabileceğiniz gibi çardaklarınızda, pergolalarda, sundurmalarda, bahçe duvarlarında kullanabilirsiniz. Bu içeriğimizde de sizlere Bahçeler İçin En Şık Fener Tasarımları ndan söz ettik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.