Balon Kapak nedir? Daha önce hiç duymamış ve karşılaşmamış olanlar için bu konu bir muamma olabilir. Mutfaklara ayrı bir şıklık katan balon kapaklar aslında membran kapaklardan başkası değil…  Bunlar; 060 mm kalınlığında tasarlanan ve PVC folyo ile MDF yüzeyine preslenerek yapıştırılan kapak modelleridir. Gördüğünüz gibi adını hiç duymamış olmasak da evimizin farklı noktalarında bu kapaklar yer alıyor. Üstelik balon – membran kapak modellerinin kullanım alanı oldukça yaygın..

Balon Kapak Dolap Modelleri

Günümüzde tasarlanan membran kapak modelleri çok zengin bir çeşitliliğe sahip. Oldukça kullanışlı olan bu kapak modelleri; renk – desen ve tarz konusunda da her ev dekorasyonuna uygun niteliklerde tasarlanıyor.

Neden Membran Kapak?

Bu tür kapak modellerinin evlerinize sunacağı birçok artısı var. Öncelikle kolay kolay leke tutmuyor, çerçeveli modelleri standart kapaklara göre çok daha tarz ve şık duruyor. Çeşit zenginliği açısından her evin deko tarzına göre uyumlu modeller sunuyor. Genel anlamda ekonomik olan modelleriyle bütçe dostu ürünler olarak karşımıza çıkıyor. Elbette fiyatlar; dolap modelinin büyüklüğüne ve adetine göre değişiyor.

Doğru şekilde bakımı ve temizliği yapıldığında membran kapak modelleri sararma ve aşınma yapmıyor. Bunun oluşmaması içinse en azından 10 günlük periyodlarla çizdirmez malzemelerle bu tür kapakların silinmesi ve temizlenmesi gerekiyor. Aşırı güneş, aşırı sıcaklıklar ya da aşırı soğuk, nemli hava şartlarına maruz kalmadığında atma – çatlama gibi sorunlar yaratmıyor.

Mutfak Dolaplarında Balon Kapak Nasıl Oluyor?

Peki mutfaklar için tasarlanan  balon kapak modelleri hangi işlemlerden geçiyor? Öncelikle ürün Germa brandası makinesine yerleştirilerek sıcak hava presinde makine içinde bir balon şeklinde şişiriliyor. Sonrasında vakum teknolojisiyle kapak, ürünün yüzeyine PVC malzemesiyle basılıyor. Sonuç olarak şişirme ve yapıştırma teknolojisiyle üretildiğinden ‘balon kapak’ ismiyle anılıyor. Bu içeriğimizde de sizlere Balon Kapak modellerinden söz ettik.

,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.