Çarpıcı Ev Dekorasyonu örnekleri ile siz de yaşam alanlarınızı çarpıcı kılabilirsiniz. Zira sıradan olan ev dekorasyon türevleri herkesin evinde sergileniyor öyle değil mi?… Yeni trendlerin ardı arkası kesilmiyor belki dekorasyon dünyasında ama tasarım akımları konusunda parmak izi tekliğini evinin karakteristik çizgisinde vurgulamak isteyenlerin sayısı da hiç azımsanacak oranda değil. Sonuç olarak zaten herkes yeni trendleri, listeleri inceleyerek arama motorlarında ya da dekorasyon dergilerinde takip edebiliyor. Bizim buradaki amacımız ise olağan dışı tasarımları vurucu görsellerle fikirsel olarak sizlere sunmak.

Sözün özü sıra dışı dekorasyon tasarımlarını; Oturma odasından yatak odasına, mutfaktan banyoya kadar dilediğiniz her yerde yaşatabilirsiniz.

Demir Tellerin Dansı


Evinize ‘sıra dışılığı’ dilerseniz tüme varımla dilerseniz de tek bir objeyle yansıtabilirsiniz. Buradaki örnekte sözünü ettiğimiz şey sadece bir yatak olacak. Sadece demir tellerin formlandırılmasıyla göze çarpan bu yatak hem öylesine sade, aynı zamanda da bir tasarım harikası adeta.

Tekne Kamarası Edasında Ev Stylingi

Thin house akımını duymuşsunuzdur. Adeta vagon inceliğindeki ince uzun kibrit kutusu gibi bu evler, genellikle şehir karmaşasından kaçmak isteyen ve arsalara artı inşaata tonlarca para ödeyerek ömründen tüketmek istemeyenlerin işi. Yukarıda ise buna en güzel örneklerden birini görmekteyiz. Thin house stilindeki bu ev hem kübik, fark ettiyseniz hem de içi ne kadar ferah tasarlanmış.

İçerde Ve Dışarda Doğa

Artık evlerin içine doğayı taşımak sanıldığı kadar da zor değil. Hatta son dönemde bu büyük bir trend. Gördüğünüz gibi artık insanlara sadece camların ardındaki tabiat güzelliği yetmiyor bununla birlikte dev yeşillendirmeler de artık evlerin içinde yer alıyor.

Aguamarin Evler

Bazılarımız var denize o kadar aşık ki her zaman su ile içli dışlı olmak ister. İşte yukarıdaki deniz manzaralı ve simetrik biçimde tasarlanmış jakuzili bu ev de su tutkunları için güzel bir örnek.

Eski Her Daim Evladır

Derler ki; ‘Her şeyin eskisi güzeldir… Eski eşyalar, eski dostluklar, eski aşklar…’ Hatta belki duymuşsunuzdur. Günümüzde ‘nostalji hastalığı’ diye bir şeyin varlığı keşfedildi. Bu tutkuya göre bazı insanlar eskiye büyük bir özlem duyuyor. O denli ki eski şarkıları dinlemeden, eski modayı günümüze uyarlamadan, eski filmleri izlemeden duramıyor. İşte sadece ama sadece eski evlerden tasarlanmış nostalji kokulu evlerde bunlara birer örnek.

Doğadan Ayrı Asla!

Yerlere kadar uzanan pencerelerle dolu aydınlık evler günümüzün trendi ama bizim sözünü ettiğimiz gökdelenlere, kalabalık caddelere bakanlarından değil… Saf doğaya bakan yalın güzellikteki mekanlardan söz ediyoruz.

Sanatsal Banyolar

Bazılarımız var evlerinin absürt bölümlerini bile sanat galerisine çevirmekten geri durmaz. Ki yeri geldiğinde bu bir tuvalet bile olabilir.

Tv mi o da ne?…

Eski zamanlarda televizyon mu vardı, aptal kutusu o serzenişlerini mutlaka büyüklerinizden duymuşsunuzdur. Gerçekten de böylesi güzel bir manzarayı evin içine almış kişilerin tv ye ihtiyacı kalmaz bizce.

Köşe Bucak Değerlendir Modu

Belki eviniz 1+0, belki 1+1 olabilir… Ama her halükarda evinizi dip – köşe çarpıcı niteliklerle değerlendirme imkanına sahipsiniz. Yukarıdaki görselde ise bir tavan arası veya bir merdiven altının kontürlenerek en harika biçimde değerlendirildiğiniz görüyoruz. Bu içeriğimizde de sizlere Çarpıcı Ev Dekorasyonu fikirlerinden söz ettik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.