Duşa Kabin Seçimi konforlu bir ev ortamı için oldukça önemli bir konu doğrusu. Banyolar, sıcak bir duş ya da iyi bir küvet keyfi açısından tüm günün yorgunluğunu üzerimizden attığımız ve en çok keyif aldığımız noktalardan doğrusu. Ama bunun için sahip olduğunuz banyonun da size özel bir konfora sahip olması şart. İçinde rahatça hareket edebileceğiniz bir duş küveti, şarıl şarıl dilediğiniz tazyikte akan bir su duş keyfinize limon sıkmayacak olan güzel enstantanelerdendir doğrusu. Bu anlamda bu gün bu içeriğimizde de duş küveti seçimlerinde nasıl bir yol izleyeceğiniz konusunda bilgiler sunacağız.

Günümüzde cam panellerden, pleksi malzemelerden, buzlu camlardan ya da perdeli sistemlerle çevrilmiş olan görsellerde birçok duş küveti ve duş kabini tercih ediliyor. Modern evlerin banyolarında ise çoğunlukla camlı panellerle kaplı duş sistemleri tercih ediliyor. Böylelikle küçük banyolar bile daha geniş ve ferah bir algı yaratıyor insanın üzerinde.

2019 Model Çerçevesiz Duşa Kabin Sistemleri

Öte yandan yıllardır çerçeveli duşa kabin sistemlerinden çerçevesiz ve çok daha şık görünen kabin türevlerine geçiş yapmış bulunuyoruz. Bu formlardaki duş kabinleri ve duşa kabin sistemleri çok daha modern, detaysız ve temiz bir görsel sergiliyor zira. Çünkü eski sistemlerde yer alan çerçeveli duş kabinleri zamanla silikonların aşınması ve kirlenmesiyle kötü görünümler oluşturabiliyor ve görüntü kirliliği yaratıyor. Yanı sıra sürgülü duşa kabin sistemleri de yine camlı panellerle evlere uygulanabilen sistemler arasında ve bunların görselleri de oldukça şık ve modern duruyor banyolarda.

Tüm bunlara ek olarak günümüzde küvetleri tamamen çevrelemeyen ve oldukça minimal bir stile sahip olan tek kanatlı zam sistemleri de kullanılmıyor değil.

Duşa Kabin Seçenekleri

Ek olarak duş çevresinde renklendirilmiş camlardan da yararlanabilmeniz mümkün. Aslında banyonuza duşa kabin seçerken ilk dikkat etmeniz gereken şey banyonuzun ebadına göre duşakabin seçimi yapmak olmalı. Örneğin 70×70, 90×90 ya da 90×210 cm gibi  seçebileceğiniz birçok ebatta duşakabin modeli yapı marketlerde sizleri bekliyor.

Bunun dışında banyonuzun konforuna göre aşağıdaki birçok model arasından seçim yapabilirsiniz. Tam döner kapı sistemleri ile açılıp kapanabilen duşa kabin modelleri, yarım dönebilen kapılı duş modelleri, tek – çift sürgülü panelli duşa kabin modelleri, kare model kabin seçenekleri, oval girişli paneller, bar stili kapı tasarımlı paneller, katlanabilen paneller, Walk in panel yani sabit olan tek camlı paneller banyolarda değerlendirebileceğiniz modelleri oluşturuyor.