Bohem Bahçe Dekorasyon Fikirleri ile bahçenizde salaşlığın ve rahatlığın ön planda olduğu dekorasyon stillerine yer verebilirsiniz. Salaş dekorasyon stillerinin ön planda olduğu şu son dönemde bohem yaşam tarzını benimsemiş kişiler, bu hoş ev dekorasyon biçimini evlerinin dışına yani bahçe ve teraslarına da taşıyor. Bohem bir ev ve bahçe stilinde rahatlığın yanı sıra uyumsuz renkleri de gelişi güzel bir biçimde kullanabiliyorsunuz. Bohem dekorasyon biçiminde eşyalar karma ve dağınık görünebilirken düzeni dışı stilde de sergileniyor.

İlle de Rahatlık

Bohem bahçelerde umursamaz bir rahatlık söz konusudur. Tıpkı yukarıdaki battal salıncak gibi. Burada bir uyku çektiğinizi düşünün. Ömre bedeldir öyle değil mi?

Salaş Stilde Bir Bahçe Dizaynı

Bohem bir bahçede salaş bir oturma köşesi tasarlayabilir, bu alanda betonun üzerine geleneksel bir kilim serebilir, üzerine de otantik minder ve yastıklar atabilirsiniz. Eğer hali hazırda size gölge sağlayacak çıkma biçiminde bir pergolanız ya da çardağınız yoksa da tentene niteliğinde bir örtüyü direkler üzerine gererek hoş ve otantik bir gölgelik sağlayabilirsiniz.

Dilerseniz yarattığınız bu gölgeliğin altına hamak, kendi ellerinizle boyadığınız renkli taburelere ya da dev yataktan bir salıncağa bile yer verebilirsiniz. Tasarladığınız bu alandaki sohbet köşesinin odağına bir masa yerine aile yadigarı eski bir sandık dahi yerleştirebilirsiniz. Böylelikle kendinize ait harika ve salaş barakanı olacak.

Bohem bir bahçede asla plastik sandalyeler veya standart bir masa yer almaz. Bunun yerine yer sofraları, minderler, alçak sehpalar olabilir. Zira her zaman amaç rahatlıktır.

Yine pufidik puflar, renkli Hint işi kumaşlarla bezeli tekstil ürünleri, tütsülükler, mumlar, kandiller en baş aksesuarlardandır. .

Çimenlerin Üzerinde Bohem Bir Yer Sofrası

Başlangıçta da dediğimiz gibi bohem stilde hiç bir şey olması gerektiği gibi değildir Yani hiç bir kaide, kanun ya da düzen söz konusu değil. Bu yüzden bohem bir bahçe köşesi oluşturmak için 4 adet direğe, üzerinizde bir gölgeliğe ya da bahçe duvarlarına bile ihtiyacınız yok. Örneğin çimenlerin üzerine attığınız kilimlerle, sandıkları birleştirerek buldan örtülerle örttüğünüz bir yer sofrasında bile dilediğiniz ambiyansı oluşturabilirsiniz. Bu içeriğimizde de sizlere Bohem Bahçe Dekorasyon Fikirleri nden söz ettik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.