Pudra Rengi Dekorasyon örnekleri, son zamanlarda göz yormayan, dingin duruşuyla insanların dikkatlerini fazlasıyla üzerine çekiyor. Peki ya pudra rengiyle dekorasyon yapmak o kadar kolay mı? Pudra rengi tanımı hangi renk kartelasını içeriyor? Bir ya da birkaç parça pudra rengi objeyi evin farklı köşelerine saçmakla bu iş bitiyor mu bu günkü içeriğimizde bu gibi konulardan söz edeceğiz.

Pudra Rengi Ne Renk?

Pudra renk kartelası ten renginin en açık tonundaki kırık beyaz tonlarından başlayarak en açık ve uçuk pembe tonlarını dahi içerisine alan bir dizi renk grubuna verilen temel ad oldu son dönemlerde. Uygulamasının zor mu yoksa kolay mı olduğu sorusuna gelecek olursak da aslında derecelendirmeyi ve uyum orantısını ayarladığınızda gayet kolay bir kombin çeşididir diyebiliriz. Zira bir ortamda aşırı pudra rengi kullanıldığında altı çizilmiş hiç bir obje yer almaz ve dolayısıyla da mekan çok karaktersiz, silik ve iç bayıcı bir yere dönüşebilir.

Peki pudra rengi derken bu tonu hangi objelerde kullanmalıyız? Örneğin; Bir ya da birden fazla objede kullanarak evimizde gruplandırma mı yapmalıyız?… Bu durumu belirlerken öncelikle evimizde bulunan temel eşyaların ana renklerini de göz önünde bulundurmamız gerekir. Söz gelimi oturma grubundaki renk ve desenler bu konuda size yol gösterici olabilir.

Pudra Rengi Ve Materyal İlişkisi

Yine renk belirleme ve kombinlemede mobilyaların sahip olduğu tasarım malzemesi de size yön verebilecek olan diğer değerlerden biri olabilir. Söz gelimi ahşap ya da metal malzemeden tasarlanan mobilyalarda pudra rengi ile farklı dokunuş ve görseller yaratabilirsiniz evinizde.

Mutfakta Pudra Rengi Kullanımı

Şayet mutfağınızda pudra kullanacaksanız siyah yardımcı renk kurgusu ile bunu en ideal şekilde başarabilirsiniz. Aynı şekilde pudra rengi kombini ile ölçüşen bir diğer renk seçeneği de gri – simli gri, antrasit gibi seçenekler olabilir.

Ve şimdi sizlere doğadan gelen en natürel ve güzel pudra rengini anımsatalım… Elbette ahşap… Ham ahşabın kendine özel o el değmemiş pudra rengini evinize doğal duruşuyla getirdiğinizde zaten belki başkaca hiç bir dokunuşa ihtiyacınız olmadığını siz de fark edebileceksiniz.

Zeminde Pudra Rengi Kullanımı

Tüm bunlara ek olarak zeminlerde ( parke, taş döşeme ya da halılarda) kullanılan pudra rengi de ortamı yükseltirken ferahlatan yumuşak renk seçimlerinden biri olacaktır. Sonuç olarak pudra rengi, hem görüntü, hem de görsel bakımından evinize soft , dingin ve dinlendirici bir enerji katacaktır kesinlikle Bu içerikte de sizlere Pudra Rengi Dekorasyon örneklerinden söz ettik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.