Oyun Parkı Stili Çocuk Odası fikri günümüzde birçok genç ebeveynin hayalleri arasında yer alan konulardan biri. Eskiden çocuk odası mantığında tasarlana odalarda çocukların; yatakları, oyuncak kutuları ve çok çok çalışma masaları olurdu. Eğlenceli perdelerden, baskılı duvar kağıtlarından ve renkli objelerden pek de öteye gitmezdi çocuk odaları. Kimi zaman ise çocuk odalarında aşırı kalabalıklarla boğulan mekan hataları yapılırdı.

Bu gibi ayıcık resimli duvar kağıtları, abaküs gibi sayı sayma objeleri, kat kat ranzalar, bazalı alttan açılmalı yataklar, kapı ardındaki askılar ve boy ölçme metreleri de pek çok çocuk odasında bulunan en büyük ezberler arasında yer alan klasiklerden başlıcalarıdır.

Modern Çocuk Odası Tasarımları


Oysaki yaşadığımız dönemde çocuk odaları çocukların hayal dünyasını süsleyen yaratıcı tasarımlarla dolu şekilde kurgulanıyor. Burada çocuklar kendilerine ait alanlarında adeta özel bir oyun parkında gibi hissediyor kendilerini.

Küçük Ya da Büyük Fark Etmez

Şimdilerde çocuk odası tasarımları, her köşesi ayrı bir dolulukta şekillenmeli mantığıyla oluşturuluyor. Elbette bu alanlardaki tüm köşeler çocukların yaşlarına odaklı olarak ilgi alanlarıyla ilişkilendiriliyor. Tıpkı haritalı perdelerde, odada yeşil bitkiler (doğaya yer verme mantığı), derli toplu kitap ve hobi kasaları ve oyun için ayrılmış gözlerde olduğu gibi.

Çadırsız Bir Çocuk Odası Düşünülemez

Çocukluğunuzu hatırlayın… İyi kötü sandalyeleri ya da evdeki yüksek objeleri birleştirerek ve bir çarşaf gererek hepimiz çadır oyunu oynamışızdır. İşte çocukların hayallerini süsleyen en güzel oyun alanlarından biri de çocukların çadır alanlarıdır. Bu alanı ezberleri bozacak şekilde daha yaratıcı bir ifadeyle oluşturabilirsiniz elbette. Tıpkı yukarıdaki görselde olduğu gibi.

Çocukların Hayallerinde Sınır Yok!

Hologram niteliğinde eğimle çizilmiş duvarlar, tavandan süzülen salıncaklar, sarmal bir halı, çocuklara yönelik duvar tabloları, merdivenle uzanılan kitap rafları… Bir çocuk odasında çığır aşan her şeye yer verebilirsiniz kısacası.

Hiperaktif Çocuklara Özel Alanlar

Duvarlara tırmanan hiperaktif bir çocuğunuz mu var?… Yerinde duramayan bu afacan için enerji atabileceği çok eğlenceli bir oda tasarlayabilirsiniz. Tıpkı yukarıda olduğu gibi… Bu içeriğimizde de sizlere Oyun Parkı Stili Çocuk Odası ndan söz ettik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.