Bohem Stil Yazlık Dekorasyon Fikirleri başlıklı yazımızla birlikteyiz. Salaş, renkli, özgür ve biraz da dağınık görünüşlü… Bu betimlemeler sizce de en rahat yazlık dekorasyon esintilerini çağrıştırmıyor mu?… Her ne kadar bohem dekorasyon stili sıra dışı yaşam sürenlerden ilham alarak meydana çıktıysa da kendine özgü bir tarzı ve şıklığı da var. Bu stilin en kısa tarifi için kontrastlı nesnelerin, farklı renkler ve garip desenlerle birleşmesidir demeliyiz belki de. Ama özgünlük duygusu da olayın odak noktasıdır kesinlikle. İşte dileyenlere kendi tarzını yansıtacak olan sıcak ve renkli bohem stilde tasarlanmış yazlık fikirleri.

Karışık Renk Paleti

Bohem tarzda bir evde uyum içinde belirlenmiş renkler yerine zincirleri kıran ve özgür tonlar yer alır. Kısacası bohem tarzda düzenlenmiş yazlık bir ev için renk konusunda da sınırlarınızı aşın ve renkleri patlatın diyoruz. Toprak – kahverengiler, yeşiller ve griler, mor, ateşin rengi turuncu, parlak maviler renk paletinizdeki yerini almalı.

Hayallerinde Ötesinde Bir Karma

Belki de bohem bir yazlık ev tasarlarken hayallerinizi bir kenara bırakmalısınız. Zira hayalleriniz kendinizi kısıtlamanıza neden olabilir. Dünyanın dört bir yanına uzanan egzotik tatları, tüm renk, desen ve materyal karmalarını kullanabilirsiniz bu çılgın ve salaş evde. Farklı kültürlerin tekstil ürünlerini de işin içine katmayı unutmayın deriz.

Minimal Tarzdan Uzaklaşın

Minimal düşünüp ‘daha fazla ‘ felsefesinin uzağında kalmayın sakın. En iyisi mi siz dekoratif nesnelerin sayısını arttırın… Örneğin bu gibi bir ortamda uzak doğu bitkileriyle ipek kumaş gibi malzemeleri bile birleştirilebilirsiniz.

Üzerinde zamanın izini yansıtan bohem etkili parçaları nerede bulabilirsiniz peki?… Bu konuda yerli ya da yabancı birçok vintage mağazadan yararlanabilir, bit pazarlarından ve eskicilerden istifade edebilirsiniz.

Zeminde eskitmeli ya da renkli kilimler, renkli yastıklar, geniş koltuklar ve yer minderleri kısacası kucaklayıcı bir ortam sizi bohem bir yazlık ev tasarımında başarılı kılacaktır.

Bohem tarzın ana fikri özgürlüktür. Bu yüzden sıcak yaz günlerini ve tatlı yaz akşamlarını geçirebileceğiniz bohem stilde tasarlanmış eviniz için var olan tabuları kırın ve sınırlarınızı aşın diyoruz. Bu içeriğimizde de sizlee Bohem Stil Yazlık Dekorasyon Fikirleri den söz ettik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.