Bütçe Dostu Dekorasyon Önerileri ile hiç de fazla para harcamadan evlerinizi yenileye bileceğinizi biliyor musunuz?… Örneğin sadece kendi yaptığınız duvar kağıtlarıyla, sıra dışı vitrin koleksiyonları – yeni bir boya tarzı ile dolapları dönüştürerek, vintage kitaplıklar yaparak, mutfağınızı etiketlerle süsleyerek, minik tekerlekler kullanarak ya da abajurları süsleyerek bile bunu başarabilirsiniz. Ev dekorasyonunu yenilemek düşüncesi akla ilk geldiğinde her kesin frenleyen bütçe konusu oluyor. Ev dekorasyonu yamak gerçekten de pahalı bir işlem. Ama insanoğlu içinde yaşan-m alanlarında farklı ambiyanslar yaratmak adeta taze bir nefes gibi kaçınılmaz bir ihtiyaç. BU açıdan mevsim yaz ya da bahar olsa da her sene ya da sezon geçişinde evlerimizi yenilemeye ihtiyaç duyuyoruz.

Bunu yapmanın ise bir dolu yöntemi var. Üstelik de yalnızca aklınızı ve biraz da ellerinizi kullanarak akılcı yöntemlerle bütçe dostu yenileme yöntemlerine gidebilirsiniz. Örneğin duvarlarda yapılabilecek yaratıcı değişikliklerden söz ediyoruz. Söz gelimi duvar kağıtlarına kucak dolusu para vermek yerine DIY/  Do It Yourself trendine uyarak  duvarlarda kendi çizimlerinizi,  fırça darbelerinizi, kendi yaptığınız posterleri bile kullanabilirsiniz.

Bütçe Dostu Dekorasyon Önerileri; Yeni Bir Boya Ve Tazelenmiş Bir Ev

Evinizi yeniden boyadığınızda ve otantik renkler kullandığınızda evinizde tap taze bir hava estirebilirsiniz.  Sadede seçtiğiniz renklerin canlı ve aydınlık olmasına dikkat edin. Elbette seri sonu duvar kağıtlarını takip ederek indirimlerden de yararlanabilir ve oturma odanızın ana duvarını güzel kağıtlarla kaplayabilirsiniz.

Aynalarla Havalı Oda Tasarımları

Evlerinizin duvarlarında farklı tip ve boyutlarda ayna asaray ambiyansı zenginleştirebilirsiniz.

Evde Vintage Kitaplık Tasarlayın

Dekorasyon trendleri arasında raf yapmak artık çok popüler. Örneğin şimdilerde manav kasalarından  orta sehpaları, raflar, köşe sehpaları, oturma bankları, dekoratif kitaplıklar bile tasarlanabiliyor.

Çiçekli Mutfak Rafları

Mutfak dekorasyonu konusunda yeşillik dizaynlarından yararlanabilirsiniz. Boşalmış çay ya da kahve kutuları , çiçek ekmek için şık ve ideal ürünlerdendir. Yine mutfak tezgahınızda oluşan karmaşayı önlemek için sevdiğiniz bir bilgisayar fontu ile çıktı alarak kullandığınız kavanozları etiketleyerek süsleyebilirsiniz.

Minik Berjerlerin kumaşını Yenilemek

Elbette koskocaman bir koltuğa yeniden kumaş kaplamak cesaret gerektiren işlemlerden… Hoş günümüzde kendi koltuğunu yeniden kumaş kaplayan kadınlar hatta kumaş boyası ile boyayanlar dahi yok değil. Ama biz daha az işlem gerektiren bir yenileme işleminden söz edeceğiz. En azından eskimiş yüzlü köşede kalmış mini berjerlerinize elinizin altındaki kumaşları uygun ölçülerde keserek ve salam yapıştırıcılarla yapıştırarak yeni kumaş yüzleri tasarlayabilirsiniz. Bunun dışında aksesuar yetersizliği yaşıyorsanız boş şişelerden lambalar yapabilir hatta eski abajurlarınızı ayna, boncuk , kristal parçaları ile süsleyerek yeniden tasarlayabilirsiniz.

Fotoğraf Çerçeveleri İle Duvar Yenileme

Fotoğraflar günümüz dekorasyon trendlerinde vazgeçilmez yansımalardan… Sevdiklerinizin , aile büyüklerinizin ve çocuklarınızın fotoğrafların çıktısını alarak duvarlarınızda renkli aile foto köşeleri ve anı bölümleri oluşturabilirsiniz.

Ucuz Ve Şık Kırlentler

Kırlent kılıfları ev yenilemenin en ucuz yöntemleridir aklınızın bir köşesinde bulunsun…

Basamaklardan Koltuk Tasarımı

Evlerinizde böylesi hoş basamak köşeleri varsa bu gibi ucuz minderlerle güzel bir oturma köşesine dönüştürebilirsiniz.

Duvar Stickerleri

Duvar stickerlerini yabana atmayın. Onlarla harika mesajcı duvarlar tasarlayabilirsiniz.

Bu gibi doğal sepetleri orta sehpanızda içlerine sevdiğiniz obje ve ürünleri yerleştirerek kullanabilirsiniz. Bu içeriğimizde de sizlere Bütçe Dostu Dekorasyon Önerileri nden söz ettik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.