Botanik Stil ile evlerinizin ufkunu genişletebilirsiniz. Moda ya da dekorasyon gibi alanların vazgeçilmez rengi yeşil, elbette yaşam alanlarına da huzurlu ortamlar sunuyor. Botanik tadındaki yeşil evlerse son yılların en yeni trendlerinden…

Evlere Jungle tadında bir atmosfer sunan bu modern dekorasyon günümüzde harmanlanıyor ve botanik stil ortaya çıkıyor.

Sizin Evinizin Botanik Stil Etkisi Nasıl Olmalı?

Bunun için öncelikle evdeki eşyalarınıza şöyle bir göz atın. Emin olun ki evlerde yeşil yansımalara yer vermek hiç de fena olmayacaktır.

Bu aşamada doğal ve gerçek bitkileri kullanabileceğiniz gibi ‘ben gerçek bitki bakımına zaman ayıramam’ diyorsanız yapay bitkileri de kullanabilirsiniz. Ama elbette biz, evinizin havasını temizleyen doğal – gerçek yeşil bitkileri bol bol dekorasyonunuza dahil etmenizi öneriyoruz.

Eğer çok çalışan ve aşırı meşgul biriyseniz bakımı kolay sukulent bitkileri öneririz. Bu bitkileri yarı güneş gören bir yere yerleştirerek haftada  1  – 2 kez su vererek başarılı bir şekilde bakabilirsiniz. Zira bu etli bitkilerin bakımı çok kolaydır ve hızlıca ürerler.

Ama bir bitki gurusuysanız ve evlerinizde şahane bitki atmosferi yaratmak istiyorsanız mevsim tam da bahar iken evlerinizde mevsime uygun; lale, Nergis, Şebboy gibi mis kokulu ve şahane bitkilere de yer verebilirsiniz. Zira unutmayın bitkiler sadece gözünüze değil, ruhunuza da iyi gelecektir. Bu yüzden evlerinizde sevdiğiniz tarzlarda bitkiler yetiştirmeniz önemli.

Evlerde Ahşap Mobilyalarla Botanik Oyunu

Bu konuda ahşap mobilyaları da kullanabilirsiniz. Şöyle ki masalarda ve sehpalarda tercih ettiğiniz  doğal ahşap malzemeler,  evinize daha sıcak ve rustik bir görünüm verecektir. Ayrıca bu tarz doğal ürünleri bitkilerle mikslemek ve bütünleştirmek de çok kolaydır.

Bu sayede evlerinizde metal yerine ahşap kullandığınızda keyifli bir bahçe etkisini kolaylıkla yaratabilirsiniz.

Ev dekorasyonunda jungle efekti yaratmak için bitki posterleri asabilir, minder, kırlent, koltuk döşemesi, koltuk örtüsü, perdelerden ya da duvar örtülerinden de yararlanabilirsiniz. Örneğin bol yeşillik baskılı tekstil ürünlerini evinizde kullanabilirsiniz.

Yine  duvarlarınızı da botanik desen kağıtlarla kaplayabilir ya da duvarlarınızda  botanik efektli çerçeveleri – tabloları da kullanabilirsiniz. Bu sayede evlerinizde şahane bir tropikal hava da esecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.