Çıtalı Dekorasyon trendi ni duymayan yok şimdilerde… Son yıllarda ev dekorasyonunda karşılaştığımız harika bir uygulama var ki bu çıtalı duvar ve mobilya trendi zira.  10 yıldır artarak tercih edilen bu detay, ahşap ya da alçıpan materyallerden yapılıyor. Bu anlamda masif yani ağaç olanları daha pahalı öte yandan alçıpan olanları ise orta fiyatlarda satılıyor.

Son olarak pvc – plastik materyalinden tasarlananları ise çok hafif gramajlı ki bunları yapı marketlerde hazır olarak bulabilir ve evlerinize getirdiğinizde istediğiniz ebatlarda keserek mobilyalarınıza ya da duvar, kapı gibi alanlara yapıştırarak uygulayabilirsiniz. Elbette fiyat olarak en ucuzları plastik – pvc olan modelleri.

Ev Dekorasyonunda Modern Ve Klasik Çıta Uygulamaları

Dekonil Boyanabilir Duvar Çıtası Uygulaması

Çıtalı duvar, kapı ve mobilya trendi ev dekorasyonunda klasik görünümün önüne geçiyor. Bu uygulamayı evinizin aurasunu daha zengin ve detaylı göstermek istediğinizde; oturma odasında, salon, yatak odasında, antrelerde hatta mutfak dolaplarınızda bile uygulayabilirsiniz. Dilerseniz oymalı stilde çıta alarak mobilyalarınızın, konsolların, dolap ve şifonyerlerin üzerine uygulayabilir ya da hiç uğraşmadan mobilyalarınızı çıtalı formlarda satın alabilirsiniz.

Düz çıtalardan satın aldığınızda daha modern bir hava yaratabileceğiniz gibi oymalı çıtaları kullandığınızda dekorasyonunuzda klasik bir hava yaratabilirsiniz.

Ev dekorasyonunda kullanılan duvar çıtalarının evlere farklı bir ambiyans kattığı kesin… Duvar dekorasyonunuz için çıta kullanmak istiyorsanız öncelikle dekorasyonunuzun stiline dikkat etmelisiniz ve bundan sonra modern ya da klasik çıta seçimine karar vermelisiniz. Burada dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta da alanı dar göstermeyecek duvarı seçmek olmalıdır.

Duvar ve mobilya çıtaları, (duvar ve mobilyalarla) ana renklerle aynı olabileceği gibi faklı renklerde seçilebilir ya da farklı renklere boyanabilir. Örneğin siyah, beyaz, bej, dore, gümüş renklerinde bile olabilir.

Çıta Kullanılmış Dekorasyon Fikirleri

Örneğin duvar dekorasyonunuz için çıta kullanmak istiyorsanız başlangıç olarak sadece bir duvarın tamamını mı yoksa bir kısmına mı uygulama yapacağınıza karar vermelisiniz.  

Şayet duvarın tamamını çıtalarla bölerek dekore etmek istiyorsanız ahşap çıtalar uygun olacaktır. Eğer duvarınızın ortası boş kalacaksa alçıpan çıtalar uygun olacaktır.

Örneğin merdivenli bir antrede çıta kullanacaksanız,  duvarı tamamen kaplamayan çıtalardan kullanarak merdiven ve korkulukları çıtanın devamı niteliğinde değerlendirebilirsiniz. Yine  salon gibi geniş bir alanda çıta kullanacaksanız  çıtaların içinde sergilediğiniz tablolarla zengin bir ambiyans yaratabilirsiniz. Bu içeriğimizde de sizlere Çıtalı Dekorasyon trendi nden söz ettik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.