Cottagecore Dekorasyon Trendi en kısa anlatımla bir çeşit ‘köycülük’ yaşamıdır aslında. Son zamanlarda yaşanan pandemi kaynaklı kaçış akımının da bu trendi yükselttiğini belirtelim. Bu doğal akım, kırsal kesimin, ormanın artı yazlık yaşamını romantikleştirilmesiyle ortaya çıkmıştır da diyebiliriz. Örneğin cottagecore akımı modada; fırfırlı ve çiçek desenli elbiselerden oluşurken, dekoratif aksesuarlarda nostaljik çaydanlıklar ve nostaljik sevimliliklerden meydana geliyor. Kısacası bu akımın içinde teknoloji ve çevresel sıkıntıların olmadığı bir zaman ve mekan mesajı bulunuyor.

Cottagecore; çiçekler, bahçeler, orman, doğayla iç içe olma haliyle birlikte sadelik, bir parça romantik ve vintage bir etki de içeriyor elbette. Bu sade hayat içinde pastel renklerin de hüküm sürdüğünü ifade edebiliriz.

Cottagecore Dekorasyon Trendi ve Pastoral Etkiler

Ocak 2020’den beri yükselişini sürdüren  Cottagecore trendinde kendi kendine yeten bir yaşam kavramı artı daha kırsal ve pastoral bir yaşam özlemi barınıyor. Çevre dostu unsurlara sahip bu yeni trendde insanları kendi evlerinin rahatının tadını çıkarıyor açıkçası.

Bu akım öncelikle sosyal platformlarda ilgi görmeye başladı. Karantina sürecinde evde kalmamızla yükselen bu trend, insanlığın el becerileri – DIY gibi konularda da kendini geliştirmesini sağladı.


Romantik Efektler

Romantizm içeren Cottagecore görünümünü elde etmek için botanik dokunuşları ve geleneksel kumaşları evinizin her alanına taşıyabilirsiniz.


Cottagecore Konsepti İpuçları Nelerdir?

Cottagecore da sıcak renklerde boyanmış duvarlar, eski nostaljik hatta kinci el mobilyalar, dış mekanı içeriye taşıyan dokunuşlar önemlidir.

Cottagecore Dekorasyon

Aynı zamanda bu akımda doğal ve sade estetiğe sahip geleneksel tarzlar, lüks ile mikslenir. Söz gelimi vintage aksesuarlar, antika çatal – bıçak takımları ve altın aksesuarlarile bütçeyi aşmadan Cottagecore konseptine aittir. Çiçekli kumaşlar, pötikare gibi nostaljik desenler ile dantel ve güpürlü kumaşlar bu akımda kullanılır. Doğal ketenler, nostaljik el örgüsü örtüler de aynı şekilde. Bu içeriğimizde de sizlere Cottagecore Dekorasyon Trendi nden söz ettik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.