String Art Tablo Trendi son zamanlarda dekorasyon dünyasını kasıp kavururken biz de bu konuya kayıtsız kalamadık doğrusu. Ev dekorasyonunda uzun zamandır değişim ve yenilik görmeyen bir unsur var ki o da tabloların klasik niteliklerinden başka bir şey değil…

Klasik, realist, modern, dijital baskılı, 3 boyutlu tablolarla süslenen duvarlarımız son zamanlarda yenilik adına arayışlardaydı ki yeni tablo trendi string art, bu duruma bir nebze nefes oldu. Üstelik bu tablo çeşitliliğinin iyi bir yanı var ki dilerseniz kendi ellerinizle tasarlayabiliyorsunuz. Ya da hazır olarak satın alabiliyorsunuz Seçim sizin…

Ortadoğu’dan tüm dünyaya yayılmış olan bu ilginç aksesuar trendi şu temel malzemelerden oluşuyor. Kaide olarak kullanılacak olan bir ahşap plaka, çivi ve iplik… Ve bu şahane el sanatı, çok eski zamanlardan beridir yapılarak günümüze ulaşmış bir zanaat şekli. Orijinal adı Filografi olan string art aslında zor bir el sanatı ve bu yüzden de yok olmaya yüz tutmuştu neredeyse. Ama şimdilerde yeni dekorasyon trendi olarak tekrardan çok popülerleşmiş durumda.

String Art Ve Filografi

String Art Tablo Trendi

Bu el işçiliğinde, ahşap plaka zemin üzerine sık şekilde çakılan çiviler üzerine düğümler, bir nevi halı dokunurcasına örülüyor. Ayrıca her düğümün belirli bir sırası ve gerginlik ölçüsü bulunuyor.

Özgür Ve Sınırsız String Art Sanatı

String art tablonuzu oluştururken dilediğiniz her şekli hayata geçirebilirsiniz. Üstelik bu modern tablo tekniği günümüzde duvarları renklendirmenin en güzel yolu olarak kabul görüyor. Kısacası string art yaratıcılığının sonu yok. Hatta takı standı gibi ev eşyaları bile tasarlayabilirsiniz bu şekilde.

Yeni Başlayanlar İçin String Art

Öncelikle başlangıç olarak basit şablonları tercih etmenizi öneririz. Örneğin geometrik şekiller, kalp – yıldız motifi gibi şeyler yapabilirsiniz. Yanı sıra tek renk ip kullanımı da başlangıç olarak size daha pratik gelecektir.

String Art Tablo Trendi İçin Gereken Malzemeler

String art malzemeleri için ahşap bir plaka, ipi gergince geçirebileceğiniz çiviler ve elbette renkli ipler gerekli.

String art tablolar, günümüz iskandinav, minimal – modern döşeme tarzları, popart, vintage stillerle dahil kullanılabilecek olan bir aksesuar trendi olarak evlerde hüküm sürüyor.

Bu konuda dikkat etmeniz gerekenler sadece dekorasyon şekilleriyle uyumlu iplik – renk geçişleri, uyumlu şekil ve semboller olarak sayılabilir. Bu içeriğimizde de sizlere String Art Tablo Trendi nden söz attik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.