Ultimate Gray başlıkta da belirttiğimiz gibi 2021 yılı için Pantone tarafından seçilen trend renk. Bu puslu ve buğulu özel renk bu yıl modadan, mobilyaya, boyadan, badanaya ve aksesuarlara kadar ön plana çıkacak.

Son yıllarda dekorasyon alanında popüler olan gri tonlarının bir devamı olarak kabul gören bu dumanlı gri, brüt betondan ilhamını alarak güçlü parçaları temsil ediyor. Elbette en iyi eşleşeceği renk de güneşi, iyimserliği ve umudu temsil eden güneş sarısı… Bu sarının aldığı özel isimse ‘illüminating’… Kısacası Pantone renk akademisi bu yıl ilk kez bir değişiklik yaparak iki rengi birden trend ilan etmiş oldu.

Ultimate Gray Neyi Temsil Ediyor?

Ultimate gray; sertliği, sağlamlığı, dirayeti, kaya kadar dayanıklılığı ve temsil ediyor. Güneş sarısı da yumuşaklık ve iyimserliğin elçisi. Yani umut ve aydınlığın temsilcisi bir nevi. Belki de bu iki rengi pandemi döneminde yaşanan karanlıkların yani gri puslu havanın ardından doğacak olan aydınlık güneş tonu olarak algılayabiliriz.

Her şey Zıddıyla Zahir

Dünyadaki her şeyin; iyi – kötü, güzel – çirkin, aydınlık – karanlık gibi zıddıyla zahir olduğunu düşünecek olursak sarı ve grinin ezelden beridir uyumsallığını anımsıyoruz hepimiz. Hatta renk çarkındaki uyum konusunda bile bu iki renk her zaman bir iletişim içerisindedir. İşte dilerseniz siz de yeni dekorasyonunuzda bu gizemli ve umut dolu iki rengi bir arada kullanırsanız yıllın yeni trendini evinize taşımış olacaksınız.

Ultimate gri tonunu diğer gri tonları ile kıyasladığınızda arada bir netlik farkı olduğunu siz de fark edebilirsiniz. Sözünü ettiğimiz bu gri tonu, diğerlerinden daha flu ve soft dikkat ederseniz. Ayrıca her renkle de uyumlu olduğunu belirtelim. Dilerseniz bu gri tonunu, odalarınızda baskın renk olarak kullanabileceğiniz gibi dilerseniz harika bir eşlikçi olarak da yararlanabilirsiniz.

Aydınlık odalarda kullanacağınız ultimate gray, odalara ağırlık kazandırırken aynı zamanda dinlendirici ortamlar da yaratır.

Yine çıtalı duvar panelleriyle de şıklık içinde kullanılabilecek olan renklerdendir.

Bu özel gri tonuna farklı eşlikçi renkler arıyorsanız; beyaz, buz mavisi, pastel yeşil – mavi- pembe ve krem tonlarını da kullanabilirsiniz. Bu içeriğimizde de sizlere Ultimate Gray dekorasyon trendinden söz ettik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.