2019 Trend Reng Living Coral Mercan Rengi  konusunda daha önce sizlere renk kompedanı Pantone,nin ‘Color of the Year 2019’ ilanıyla yılın trend rengi ‘Living Coral’ı seçtiğinden söz etmiştik. Tasarımcıların iyimserlik ve mutluluk enerjisi olarak seçtiği bu renk bu yıl her birimize; evlerimizde dekorasyon, giysi dolaplarımızda elbise ve çekmecelerimizde de aksesuar olarak yansıyacak. Her zaman kolay kolay kullanılamayacak olan bu cesur rengin mottosu ise iyimserlik ve ve mutluluk arayışı olacakmış. Tekstil alanında da sıklıkla halı ve perdelerde kullanabileceğimiz bu renk,  Pantone kataloğunda 16-1546 kodlamasıyla anılıyor. Kısacası yaz – kış kasvetli ya da sıkıcı günlerde bu rengi kullanarak pozitifleşebilirsiniz.Living korali pastel ve neon tonlarıyla özgürce birleştirebilmeniz mümkün. Uzman tasarımcılar ise farklılık yaratabilmemiz adına bu rengi evlerimizde retro havasında kullanmamızı öneriyor. Ayrıca doğal ve dijital gerçekleri eşitleyecek olan bir renk olarak söz ediliyor Living Coral den.


Adım Adım Living Coral Uygulaması

S

Mercan renklerinin alt tonları altın renklerinden oluştuğu için bu rengi gold tonlarıyla birleştirebilirsiniz örneğin. Bu sayede bu sıra dışı ve ilgi çekici renkle sıcak, enerjik alanlar yaratabilirsiniz. Şimdi örneklendirmelere geçelim…

Parlak, pürüzsüz ahşap renkleriyle çok uyumlu olacak olan bu renk, uçuşkan ve akışkan perdelerin yanı sıra soft halılarla birlikte kontrast biçimde de kullanılabilir.  Baskın bir vurgu elde etmek için Living Coral doğrudan duvar renginde kullanılmalı ve hasır – bambu gibi ürünlerle de desteklenmelidir.  Ayrıca doğal – otantik görüntülerdeki kuru çalılar, tüyler ve dallarla beslediğiniz salonlarınızda bu rengin çekiciliğini de arttırmış olursunuz.Adaçayı Tonlarıyla Kombinleyin

Yine bu renk arzu edilirse sadece mobilya renklerinde mercan  – somon tonlarında da kullanılabilir. Bunun dışında çok farklı ara ton dekorasyonu elde etmek için Living Coral ve Adaçayı renk kombinini deneyebilirsiniz. Bu tarz bir evin aksesuarları ise pirinç tonlarında olmalıdır. Yanı sıra mercan renginin tamamlayıcısı olarak evlerde seçtiğiniz küçük detayları da mutlaka soft tonlarda seçmenizi öneririz.

Göreceksiniz, bu şekilde evlerinizde kullandığınız mercan tonları sizlere görsel hafıza ve psikolojik tepkiler açısından huzur ve dinlendiricilik sunacak. Zira Living Coral adı şimdilerde psikolojiyi besleyici bir renk olarak anılıyor. Mekanlarda hafiflik ve sakinlik hissi yaratıyor olması da bu durumda şaşkınlık verici olmuyor. Mercan rengi şeftali, somon ve mercan renkleri arasında gidip gelen bir renk…  Bu açıdan da sizlere çok zengin bir kartela sunacaktır. Örneğin salonlarınıza ya da odalarınıza bu renkte bir koltuk veya kanepe girdiğinde mekanınıza katacağı canlılığı siz de kolayca fark edebileceksiniz.