Dekorasyonda Kaliteli Ürün Seçimi adlı içeriğimizle sizlerleyiz. Dekorasyon yaparken özellikle dikkat etmemiz gereken bazı kriterler vardır ki onları şöyle sıralayabiliriz; Örneğin modası çabucak geçecek, düşük kaliteli ürünlere para harcamak hem kesenize zarar verirken, hem de ilerleyen zamanda sizi hayal kırıklığına uğratır. Oysaki bunun yerine yıllarca kullanacağınız, yaşam kalitenizi yükselten tasarımıyla evinizde fark yaratacak parçalara yatırım yapmak sizi maddi – manevi mutlu eder.

Örneğin yaşam ya da çalışma alanlarımızda kullandığımız bazı işlevsel ve tamamlayıcı ürünler vardır ki bunlar birçok eşya gibi sürekli alınmaz ve yenilenmez. Bu gibi mobilyalarda ürün kalitesi fiyatlarıyla doğru orantılıdır. Her mobilya fiyatlarına göre belli kalitede üretilir. Burada dikkat etmemiz gereken ilk kriter ürünün dış görüntüsüdür. Yüksek kalitede üretilen kaliteli malzemelerin kullanıldığı mobilyalar genel anlamda güzeldir. Mobilya kalitesini belirleyen en önemli kavram ise kesinlikle işçiliktir. Elbette kullanılan malzeme ve birleşim yerleri de ikinci sırada gelir.

Söz gelimi hareketli mobilyalardaki kas mekanizmalarının çalışması bir diğer önemli noktadır. Bu gibi ürünler iyi tasarlanmadığında ileride sıkıntı yaratır. Örneğin satın alırken açılır kapanır hareketli bir kanepede mekanizmayı bir kaç kere denemekte fayda vardır. Eğer ürün rahatlıkla kaygan bir şekilde açılmıyorsa makaslarda sorun olabilir. Yine petli ürünlerde petin düzgünce kanepenin önünde durması gerekir ve siz çektiğinizde kolay bir şekilde elinize gelmemesi gerekir.

Kanepe tasarımlarında kanepe yaylarının arasına belli sıklıkta takoz yerleştirilir( bazı ürünlerde hiç yerleştirilmez) şayet ürünün iç aksamını görebiliyorsanız aralarında ne kadar takoz ve sünger varsa yaylarında oluşacak çökme ve ses oranı o kadar azalacaktır.

Mobilyalarda Kumaş Kalitesi

Mobilyalardaki kumaş kalite testine gelince… Kumaş kartelasında deneyebileceğiniz bir önerimiz var. Satıcıdan ürünle ilgili olarak kumaş kartelasından bir miktar isteyebilirseniz karteladaki kumaşın üzerine bir – iki damla kolonya damlatın. Kumaşta dökülme varsa çabuk aşınacak demektir. Bunun dışında gerçek deriler hariç imitasyon deri bir ürün aldığınızda çabuk deforme olacağını da göz önünde bulundurmalısınız.

Mobilyalardaki İskelet Kalitesi

Mobilya iskeletlerinde çoğunlukla; sunta, kavak ağacı ve metal profilden oluşan aksam kullanılır. Mobilya, yatak olmuyorsa fırınlanmış gürgen kasa alarak evladiyelik şekilde kullanabilirsiniz.

Modüler Mobilya Seçimi

Modüler mobilyalarda en önemli konu kenar kaplamadır. Şayet bu kaplamalar pvc bazlı değilse ilk sökülüp takılmadan sonra çok çabuk deforme olacaktır. Bu içeriğimizde de sizlere Dekorasyonda Kaliteli Ürün Seçimi nden söz ettik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.