Dekorasyonda Yıldız Parça Seçimi nedir? Bir davete ya da önemli bir etkinliğe katılırken aynanın karşısına geçer ve kendimize bakarız. Bu anda son dokunuşun ne kadar da önemli olduğunu iyi kötü her kez bilir. Örneğin sıradan bir kıyafeti son bir nokta atışı ile nasıl tamamlayacağımız söz konusu olduğunda, ya vurucu bir yaka çiçeği, kırmızı bir ruj ya da göz alıcı bir fuları kıllanabiliriz. İşte… Aynı şey ev dekorasyonu için de geçerlidir. Orta sehpa üzerine son dokunuş olarak yerleştireceğiniz iddialı metalik bir ışıltı, rafların üzerine ekleyeceğiniz ışıltılı bir şamdan ya da duvarlara yerleştirdiğiniz parıltılı bir aplik gibi… Kim bilir?… Bu belki de art deco esintili aynalı bir konsol, iri kristal taşlı şık bir avize ya da stil sahibi bir duvar kağıdı bile olabilir. Sonuç olarak herkesin kendi gustosunda büyüleyici bir odak noktası ve atacağı son kurşunu vardır öyle değil mi?…

Kimi Zaman Sadece Hayal Etmek Yeterli Olabilir

Bir mekanın atmosferini yükselterek güçlendirirken illa ki çok pahalı ya da şaha şahalı ürünler gerekmez. Mekana bu nadide ışıltıyı ve albeniyi kazandırmak için kimi zaman sadeliği destekleyen karakteristik bir tablo ya da büyük annenizden kalan antika bir dikiş makinesini bile kullanabilirsiniz.

Elit Düşünce

Günümüzde öylesine güzel DIY fikirleri var ki bir çoğu hazır dekorasyon ürünlerini bile solda sıfır bırakıyor. Bunun için biraz zevk sahibi olmak ve biraz da hayal gücünüzü çalıştırmak yeterli. Örneğin sırlı sicimleri kullanarak güzel asılı dekoratif çiçeklikler yaratabilirsiniz. Ya da tüm bir resmi bölünmüş bir hale getirerek evinizin dekorasyonunda kullanabilirsiniz. Burada önemli olan zevkinizi konuştururken hiç kimsenin evinde olmayan detaylara dokunmak.

Bazen de Olmayanı Oldurma

Dekorasyonda ambiyansı arttırmanın yolu bazen de birbiriyle hiç alakası olmayan parçaları bir araya getirmenin yolunu bulmak olabiliyor. Tıpkı yukarıdaki görseldeki farklı eşyaların bir araya getirilmesi gibi.

Bir Detaydan Yola Çıkmak

Sizin starınız ne?… Belki evinize renk katacak yemyeşil dev bir bitki belki de doğanın evinize akıttığı hasır parçaların uyumu gibi bir şeyler olabilir. Burada yatan asıl cevher sizin hangi tarzı benimsemiş olduğunuzla ilgili aslında. Söz gelimi doğallıktan yanaysanız doğal parçaların izini sürerek kendi star parçanızı bulabilirsiniz. Ya da ihtişamdan yanaysanız tek bir noktada vurucu ışıltıyı yakalayabilirsiniz. Hareketi seviyorsanız çizgilerin, geometrik detayların izini sürebilirsiniz. Sadeliği seviyorsanız tek bir aksesuar ve objeyle küçük bir patlama yaratabilirsiniz evinizde. Bu içeriğimizde de sizlere Dekorasyonda Yıldız Parça Seçimi konusundan söz ettik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.