Dekorasyonda Resmi Ve Günlük Karması aslında son senelerde mixlenmeye başlayan yeni kavramlardan… Eskiden olsa ya klasik ya da modern eşyaları kullanırdık belirli bir odada. Farklı obje ve mobilyaların eşleştirmesi ise yaşam alanlarımıza son zamanlarda giren karma bir tarz oluşturuyor. Bunu başarmak ilk bakışta bazılarımıza zor görünse ve zor gelse de aslında bu pratiği kolaylaştıran bazı düşünce tarzları da var. Örneğin bunu kısa yoldan başarmak için bir modacı gibi düşünebilirsiniz. Sonuç olarak yapmak istediğimiz şey dekorasyon içerisinde beklenmedik eşyaları kullanmak olmalı. Söz gelimi giyinirken çiçek desenli botlarla resmi bir deri ceketi eşleştirmeyi seven biriyseniz, bunu ev dekorasyonunuzda da uygulayabilirsiniz.

Misal resmi bir yemek odasında bulunan görkemli duvar kağıdını ele alalım… Hayalimizde bu ortama modern plastik cam sandalyeleri ekleyelim. Şimdi mutfak zeminine de soluk renkli oryantal desenli bir halıyı yerleştirelim. Belki ilk anda size absürt gelebilir ama ki şimdilerde hiç de değil, çiftlik evi tarzı bir banyoda kristal bir avize asılı olduğunu hayal edelim. Bu beklenmedik ve sürpriz objelerle dolu, sanatsal, ilgi çekici mekanlara hazırsanız yeni moda ev döşemeye adaysınız demektir.

Her Eve Bir Trick Gerek

Artık o eski büyük annelerimizin sıradan ve alışılmış koltuk dizimi de, sehpa, obje – aksesuar modları da çok geride kaldı. Siz bunları hala daha çok seviyorsanız bir diyeceğimiz yok ama evleriniz hala bu alışılmış stilde döşendiyse dekorasyon modasının çok gerisinde kaldığınızı da kabullenmeniz gerekiyor ne yazık ki. Zira şimdilerde çok şık tasarımlı mutfak dolaplarının arasında yer alan ham tuğla dekorları, ham masalar ve beraberinde salonumuza layık olarak asılı duran avizeler çok trend bilginize. Dilerseniz siz de evlerinizde bu gibi trikler yaratabilirsiniz.

Modern Ve Eski Bir Arada

Kısacası hiç sıkılmayacağınız hem yeni, hem de eskiyle dolu evler günümüzün gözde mekanlarını oluşturuyor. Söz gelimi modern bir L koltuğun yanı sıra aşınmış, boyası akmış eskitme bir sehpa görselinde yeniyi ve eskiyi bir arada bulabiliyorsunuz. Böylelikle de yeniye ve geçmişe olan özleminiz bitiyor diyebiliriz.

Yeniye çağrışım yapan dömi stil koltuklar, pencerelerdeki modern tasarımlı storlar, brokar puflar, oymalı şömineler, rustik stil demir kapı doğramalar yani ne ararsanız var yeni stil karma evlerde. Sonuç olarak siz de Dekorasyonda Resmi Ve Günlük Karması na hazırım diyorsanız kendi karakteristik karmanızı kendiniz yaratabilirsiniz yaşam alanlarınızda.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.