Dekorasyonda Okyanus Rengi Modası yeni sezonda içimizi açacak gibi görünüyor. Doğanın özlemini çeken herkes; toprağın, çimenin ve denizin rengiyle yenilenmek ister. Yeryüzünün yeşili, masmavi denizleri, ağaçların ve toprağın kahvesi ile rahatlamaya yol aldığımız doğada uzun saatler geçirmeyi hepimiz özledik. Huzurun ve sükunetin yurdu olan doğanın bu tonlamaları ise yeni sezonda artık evlerimize geliyor.

Sarının bu sezon favori renk olduğunu artık hepimiz biliyoruz. Ama renk kompedanları güneşin bu eşsiz rengini yalnız bırakmadı . Bunun yanında derin mürekkep tonlarının da kendine yer bulduğunu hatırlatalım… Lagünlerin, sığ – derin suların ve okyanus tonlarının o mavili – yeşilli karışımı bundan böyle evlerimizde olacak. Kısacası bu huzur dolu renklerle harika mekanlar yaratmanın tam da sırasıdır.

Dekorasyonda Okyanus Rengi Modası Ve Yatıştırıcı Özellikleri

Eğer ruhunuz yatıştırıcı ve sakinleştiriciliğiyle ünlü mavi – yeşil tonlarıyla huzur buluyorsa bırakın bu renkler sizi çevrelesin. Pozitif düşünceleri olumlu şekilde etkileyen bu muhteşem renkleri dilerseniz çalışma odanızda, dilerseniz yatak odanızda, dilerseniz de oturma odanızda kullanabilirsiniz.

Örneğin bu tonlar arasından derin okyanus yeşili, eviniz için aradığınız renk olabilir. Yine ördek başı yeşili, tavus kuşu tonları veya mücevher tonlarından zümrüt yeşili de farklı bir seçenek elbette. Tüm bu yeşil tonlarının retro ya da çağdaş her türlü mobilya ile de uyum sağlayacağını hatırlatalım.

Okyanus yeşili deyince; mavi, yeşil ve biraz da grinin karışımından oluşan bir miks girmekte renk paletine… Turkuazın daha koyu bir tonundan oluşan bu muhteşem renkle mavinin yatıştırıcı hissiyatını evlere yansıtabilirsiniz. Ayrıca dengeleyici hislerle güne başlamak istiyorsanız bu tatlı ve feminen tonlamayı yatak odasında da kullanabilirsiniz.

Dark Okyanus Tonları

Dark tonlardaki okyanus yeşillerini ise oturma odalarına ve koridorlara önerebiliriz. Böylelikle bu noktalarda canlı ve sofistike bir atmosfer yaratmak mümkün…

Antik Zamanlarda Okyanus Renkleri

Mavi – yeşil kartelası, dünya var oldu olalı pozitif enerjileriyle geçmişten günümüze değer görmüş olan tonlamalardandır. Örneğin kökleri Antik toplumlara dayanan mavi – yeşil sevdası; nazar önleyen hatta tanrıların rengi olarak bilinen mitlerdendi.

Sonuç olarak bu kuvvetli renk tonlamalarını evlerinizde gösterişli bir his yaratmak ya da heyecan verici bir etki kurgulamak için kullanabilirsiniz. Okyanus renklerinin en iyi mikslendiği diğer renkler ise; turuncu, mercan pembe, gold renkleridir. Dilerseniz parlak beyaz, krem, lacivert, uçuk gri gibi renklerle birlikte de kullanabilirsiniz. Bu içeriğimizde de sizlere Dekorasyonda Okyanus Rengi Modası ndan söz ettik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.