Dekorasyonda Son Moda Ahşap Duvar Paneli Kullanımı sizin de ilginizi çekiyorsa bu içeriğimiz yararlı olabilir. İç mekanların sınırlarını belirleyen duvarlar, gerek renk, gerek doku bakımından mekanların atmosferini direkt olarak etkiler.

İç mekanlarda ahşap panelli duvar kullanımı bütün ülkelerde olduğu gibi 1970 – 80 yıllarından beridir popülerdi. Kolay temizlenmesi, doğallığı ile kullanışlı olan ahşap, günümüz ferah ve minimal dekorasyon tarzıyla da uyuşuyor.

Dekorasyonda Son Moda Ahşap Duvar Paneli Kullanımının Montajı Kolay mı?

Ahşap profil panellerle mutfak ve banyo mobilyaları – gövde ve kapaklar farklı renk ve dokularla dahi son derece uyumlu kılınabiliyor. Bunun dışında şap kaplama; duvar dekorasyonu bakımından en ekonomik yöntemlerden biri olarak kabul görüyor. Yine ahşap duvar panel kaplaması da montaj bakımından kolay olan bir yöntem.

Duvarların yanı sıra bir mekanda kullanılan ahşap zemin döşemesi ile de yaşam – çalışma alanlarında bütünlük sağlanabiliyor. Böylelikle zeminde kullanılan parkelerin bir devamı tarzındaki ürünlerle duvarda da benzer ürünler kullanılarak uyumlu konseptler kurgulanıyor.

Ahşap duvar kaplama yaparken dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli konu da tavan ve zeminde kullanılan ahşap türünün uyumlu olmasıdır. Öte yandan bu tarzı monoton bulacak olursanız mekanda ton geçişi sağlayabilmek için duvar kağıtlarından da yararlanabilirsiniz. Eğer renk ve malzeme çeşitliliğinden hoşlanıyorsanız Dilerseniz duvar yüzeyinin belli bir kısmını kaplayabileceğiniz gibi, mekan içinde vurgulamak isteyeceğiniz bir duvarda profil ve panelleri de değişik ifadelerde kullanabilirsiniz (Örn; opak ya da yarı-opak bölücülerle).

Popüler Panel Bölümleri

Tüm bunlara ek olarak günümüzde televizyon ünitelerinin tamamlayıcısı olarak ahşap ya da taş – tuğla duvar kaplama panellerinin de çok popüler olduğunu hatırlatalım.

Dekoratif Duvar Paneli Kullanım Alanları

Duvar panelleri; Ev, ofis, restaurant, otel, banyo, mutfak, oturma odası gibi evin her yerinde kullanılabilecek olan ürünlerdir. İç – dış cephede kullanıma müsaittir.

Duvar Paneli Çeşitleri

Günümüzde sayısız desen, renk ve modelden oluşan duvar panellerinin çeşitliliği mekanlardaki dört duvarı süslüyor. Estetik duruşu ile sıklıkla seçilen panel çeşitliliği arasında; Ahşap desenli duvar paneli, Doğal taş görünümlü duvar paneli, Tuğla desenli duvar paneli, Beton duvar paneli, Karo desenli duvar paneli gibi modeller yer alıyor.

Neden Dekoratif Duvar Paneli?

Malum, günümüzde doğal ahşap, tuğla ve doğal taş kaplamaları çok pahalı ve maliyetli geliyor. Oysaki duvar panelleri hem ekonomik, hem görsel açıdan şık, döşenmesi pratik ve basit artı temizlenmesi çok kolay malzemelerdir.

Ayrıca doğa dostu duvar panelleri çevreye zarar vermezken hem görsel, hem de maddi açıdan size birçok avantaj sağlar. Gerçek ağaç ve taşlardan üretilmediğinden ekonomiktir. Dahası yalıtım bakımından soğuk havalarda yakıt tasarrufu sağlar. Bu içeriğimizde sizlere Dekorasyonda Son Moda Ahşap Duvar Paneli Kullanımı konusundan söz ettik.

Mimar Ayça

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.