Dj Fıx kağıtları ev yenilemek için muhteşem malzemelerdir. Bu işlemin en güzel yanı ise hiçbir profesyonellik ve ustalık gerektirmemesi. Kısacası her kes dj fıx kağıtlarını kullanarak evin her köşesini yenileyebilir. Diğer güzel kısmı ise kağıtların diğer malzemelere göre olduka ucuz, kolay bulunur ve ekonomik oluşu…

Mutfak dolaplarınız tezgahlarınız, ya da yatak odanızda bulunan elbise dolabınız, şifonyeriniz,  hatta hatta tuvaletinizde bulunan Hilton banyo stilinizdeki dolabınız eskimiş olabilir. Hali hazırda bu bölümleri yenilemek için yeterli bütçe de sizi zorluyorsa o zaman bu kötü ve eskmiş görünümden kurtulmanın en iyi yolu dj fix kağıtları olacaktır.

Baştan söyleyelim. Dj fix kağıtları ile kaplama işlemi yapmak ne çok zor, ne de çok kolay bir işlem değildir. Zira bu iş her işte olduğu gibi biraz sabır ve oldukça özen gerektiren bir iştir. Çünkü ölçüleri yanlış alarak kağıtları yanlış kestiğinizde kağıtlarınız zayi olabilir. Ya da kağıtlarınız yırtılabilir. Hatta simetri konusuna da dikkat göstermeniz gerekir. Sabırsızlık göstererek özensiz davrandığınızda ise kağıtlar birbirine yapışabilir, arasında hava kabarcıkları kalabilir, katlanarak kırışır  böylelikle de çirkin görüntüler bırakır.

Dj Fıx Kağıdı Nasıl Seçilir?
Öncelikle Dj fıx kağıtlarınızı seçerken nerede kullanacağınız önemli. Mutfak, banyo ya da farklı odalardaki tezgah, dolap ya da objeler için farklı desen ve özelliklerdeki kağıtlardan yararlanmanız gerekebilir. Örneğin odalarda ya da banyoda kullanacaklarınız için 3 boyutlu yani 3 D efektli olanlarını seçebilirsiniz. Bunun dışında yine diji fıx kağıtlarının da aynı duvar kağıtlarında olanları gibi vinil yani suya dayanıklıları var.

Örneğin mutfak tezgah arası kaplamaları için kabartmalı 3 boyutlu olan mozaik desenlilerini seçebilirsiniz. Zira bu modeller çok gerçekçi ve asla gerçek seramiklerden ayırt edilemiyor. Bunun dışında tezgahlarınız için ahşap efektli olanlarından, mermer desenlilerden, granit ya da lamine yüzeylilerden tercih edebilirsiniz. Kısacası bu konuda her şey zevkinize kalmış. Bunun dışında ince ve kalın dj fıx modellerinin olduğunu unutmayın. İnceler kullanım açısından uzun ömürlü olmadığından her bölge için kalın olanları kullanmanızı öneririz.

Dj Fix Kaplamasında Gerekli Malzemeler

maket bıçağı ,

makas ,

cetvel ve kalem alır

toplu iğne

bastırmak için düz plastik aparat ya da büyük sünger

Dj Fıx Kağıtları Ve Ebat Hesaplama

Dj fıx  Folyolarının standart eni 45 cm dir. Örneğin 35 cm derinlik 40 cm en x 60 cm yükseklik ebatlarında dolap kaplaması için 6 mt malzeme firelerle birlikte size yetecektir. Yanı sıra 3 x 3 mt genişlikte e 3 mt’lik bir tezgahınız varsa (40 cmx 5 adet altlı – üstlü dolap örneğin) 10 dolap x 6 mt = 60 mt için size 4 rulo dj fix gerekir. Ama önerimiz her zaman için + 1 rulo fazla almanızdır. Aksi taktirde satın aldığınız mağazada stoklar tükenebilir ve kaplamanız yarım kalabilir. Ayrıca yıpranma olasılığına karşı her zaman elinizin altında fazladan bir rulonun size zararı değil yararı olacaktır. Çünkü Alman harikası olan Dj fıx kağıtlarını uzun yıllar bozulmadan saklama imkanınız her zaman bulunuyor.

Dj Fıx Kağıdı Nasıl Kaplanır?
Öncelikle kaplanacak olan silip kurulayarak toz ve yağlardan arındırın. Ardından ölçüleri alarak kağıtlarınızı doğru ölçülerde kesin. Kağıtların arkasında bulunan düz çizgilerden yararlanabileceğiniz gibi düz kesim için cetvellerden de yararlanabilirsiniz. (Dolap kaplamalarında 1 – 2 cmlik fazlalık paylarını bırakmayı unutmayın) Yapıştırmayı kağıdı yüzeye ortalayarak yapmaya çalışın yani uygulamayı içten dışa yapın ki kağıdın içinde hava kabarcıkları kalmasın. Bir yandan da düz süngerle kağıdın üzerinden baskı uygulayarak geçin.  Ufak tefek kalacak olursa da hemen iğne yardımıyla kabarcıkları patlatın ve düzleyerek ite kalan havayı boşaltın. Dilerseniz bu noktada camsilden de faydalanabilirsiniz. Camsili hafifçe yapışacak yüzeye püskürterek yapıştırdığınızda kağıt ve zemin arasında hiç hava kalmayacaktır.