Dünyanın En Rahat Ve Salaş Dekorasyon Stilleri başlıklı içeriğimizle yeniden birlikteyiz. Gün geçmiyor ki dekorasyon alanında yeni bir tarz, yeni bir nefes ve yeni bir trend oluşmasın… Yaşam tercihlerimize, hayat tarzımıza, güncel akış ve trafiğe paralel olarak dizayn edilen bu stiller ise globalleşerek dünyanın dört bir noktasına hızla ulaşıyor elbette. Bu gün de sizlere rahat ve bir o kadar da şık olan en popüler artı kullanışlı son trend dekorasyon akımlarından söz etmek istedik.

Japandi Dekorasyon Stili

Japandi Dekorasyon Stili sayesinde evinizi bambaşka bir atmosfer ile tanıştırabilirsiniz. İçeriğinde sanat, doğa ve sadelik barındıran bu stil aynı zamanda İskandinav ruhu ile işlenmiş bir tarz içeriyor. Aynı zamanda Japon rustik bileşenlerini de bünyesinde barındırıyor. Dolayısıyla da dekorasyon podyumunda bir füzyon diyebiliriz Japandi Dekorasyon Stili için. Net ve temiz çizgiler içeren bu tarz, parlak alanlarda açık renklerin ahengiyle buluşuyor.

Wabi Sabi

Wabi Sabi,; Zen Budizmi’nden gelen antik Japon felsefesine bağımlı bir kavramdır. Günümüzdeki çatlaksız mükemmellik protokollerinin tam tersine her şeyin öz ve doğal kusurlarıyla mükemmel olduğunu savunur. Yani wabi sabiye göre kusurlu doğallık özünde zaten mükemmel bir güzelliktir. Bunu savunurken de aynı zamanda doğadan ilhamını alır.

Wabi Sabi’ye ulaşmak için 7 şeye ihtiyaç duyulur.

1 – asimetri,

2 – basitlik,

3 – gösterişsiz zerafet,

4 – doğallık,

5 – derinlik,

6 – sıradan olandan kaçış

7 – dinginlik.

Sonuç olarak buna göre dünyayı olduğu gibi kabul etmek esastır.

Hygge Stili

Hygge; Danca’da rahatlık anlayışı ve sözcük anlamı olarak basit şeylerle mutlu olmak demektir. Ayrıca Hygge popüler bir yaşam felsefesidir. Bu konuda yazılmış olan sayısız kitap bile bulabilirsiniz. Bu felsefeye göre insan kendini mutlu edecek basit şeyleri bularak maksimum rahatlıkta yaşamalıdır. Kısacası en rahat sofalar, en pufidik koltuklar, minderler sizin evinizde olmalı. Aksesuar , süs – püs gibi eşyaları bir kenara bırakmalısınız. Yayılın en sevdiğiniz koltuğa ve akışına bırakın dercesine yaşayın adeta… Zaten bu anlayışı da Danimark’adaki evlerin stillerini ve döşeniş tarzını incelediğinizde hemen fark edebilirsiniz. Bu durumda coğrafi zorluklara ve ülke şartlarının çetinliğine rağmen B M ‘Dünya Mutluluk Raporu’ sıralamasında Danimarka’nın 3. ülke olmasına da şaşmamalı diye düşünüyoruz. Eh ne diyelim… Evlerinizde bu birbirinden rahat ve kullanışlı akımı deneyin ve görün diyoruz. Bu içeriğimizde de sizlere Dünyanın En Rahat Ve Salaş Dekorasyon Stilleri nden söz ettik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.