Evde Kapı Stoperi Yapmak hem sandığınızdan da kolay hem de çok zevkli bir meşgaledir aslında. Kapıyı tutarak stabilleştiren, gramaj ve ağırlıkta olan kapı tutacakları, kapının kapanmasını, çarpmasını özellikle de camlı kapıların kırılarak zarar görmesini önler. Bizler oksijene muhtaç canlılarız. Yaz – kış malum farklı sebeplerden ötürü de sıklıkla evlerimizi havalandırmamız gerekir. Günlük rutin olarak hayatımızda yer alan ev havalandırma işlemi kapı stoperleriyle daha rahat ve güvenli oluyor elbette.

Sadece bu işlevsellik için de değil kapı stoperleri ev dekorasyonuna zenginlik de katan dekoratif ürünlerden biri olarak görülüyor. Dizayn olarak bir tarafı rampalı olarak tasarlanan stoperlerin bir ucu kapının altına girerek kapıları olduğu zemine sabitliyor. Dilerseniz siz de bu tarz standartlara uyan bir kapı stoperi tasarlayabileceğiniz gibi dilerseniz şahsınıza münhasır özgün bir kapı tutacağı da tasarlayabilirsiniz. Hele hele kendi ev dekorasyonunuzla uyumlu bir biçim yaratırsanız herkes bu muhteşem uyuma hayran kalacaktır. İşte sizlere modern, rustik, doğal gibi sayısız dekorasyon tarzı ile bütünleşebilecek birçok kapı tutacağı önerisi aşağıda…

Taşlardan Kapı Stoperi

Neredeyse 0 maliyetle sadece taşlardan ve biraz da jüt iple tasarlayabileceğiniz bu kapı stoperine bir bakın deriz… Ne kadar da doğal ve modern görünüyor öyle değil mi?… Doğal bir ağırlığa sahip olan taş ya da birden fazla taşı toplayarak minimal bir görünüm yakalayabilirsiniz böylelikle. Dilerseniz tercih ettiğiniz taşları zımparalayarak pürüzsüzleştirebilirsiniz de…

Farklı Figürlerde Kapı Stoperi Yapımı

Elinizin altında bulunan atıl bir kumaş parçası, tişört, kazak ya da eski bir kıyafet mi var? O halde hiç durmayın ve hemen ihtiyacınız olan kapı stoperini yapmaya koyulun. Bunun için hangi objeyi, hangi nesne ya da hangi hayvan figürünü yapacağınızı öncelikle belirlemelisiniz proje olarak. Sonrasında yavaş yavaş ilerleyerek maket kartonu, maket bıçağı, akrilik malzemeler, kumaşlar, boyalar gibi aklınıza gelen her şeyi sırasıyla kullanabilirsiniz. Unutmayın ki burada önemli olan öncelikle hayal gücü ve sonra hayal gücünüzle birlikte ellerinizi artı becerinizi kullanarak yapmak istediğiniz objeyi hayata geçirmek… Tıpkı yukarıda gördüğünüz kumaştan yapılmış kurbağa gibi. Kapı stoperinizin içine ağırlık olarak naylon poşet içinde doğal kum, alçı tozu ya da kedi kumu gibi malzemeleri doldurarak da ağırlık sağlayabilirsiniz.

Halattan Kapı Stoperi

Artık halattan tutun da jüt ipleri dekorasyonun her alanında natürel ve şık bir görselde kullanabiliyoruz. Yukarıda da halattan tasarlanmış güzel bir kapı stoperi örneği var. Kendinden ağırlığı olan halatlarla bu gibi güzel bir yumak yaparak siz de kapı stoperinizi ekonomik yöntemlerle oluşturabilirsiniz.

Puf Stilinde Kapı Stoperi

Kendin yap yöntemlerinin en güzel yanı da evdeki atıl ürünleri ziyan etmeden dönüştürerek değerlendirmektir. Bu konuda eski yastık kılıflarını, eski çantaları, eski pazen kumaşları bile kullanabilirsiniz. Bunun için kesip biçerek içlerini deniz kumuyla doldurduğunuz hem oturma pufu, hem de kapı tutucusu şeklinde oluşturulan bir tasarım yukarıda yer alıyor.

Lazer Kesimli Mini Figürler

Lazer kesim yapan yerlere giderek sipariş üzerine oluşturabileceğiniz kendinize özel mini figürlerden en sevdiğiniz kapı stoperini de yaptırabilirsiniz dilerseniz.

Meawwww Kapı Stoperi

Yine sempatik bir kapı stoperi oluşturmak istiyorsanız hali hazırda yatağınızın baş ucunda bulunan hayvan figürlü yastığın içine ağırlık doldurabilirsiniz. Ya da peluş kapı stoperinizin tümünü en baştan kendi ellerinizle dikerek ve doldurarak oluşturabilirsiniz. Gördüğünüz gibi bu içeriğimizde de farklı ev stillerine, beğeni ve zevke gör bir çok Evde Kapı Stoperi fikri sunduk.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.