Evde Abajur Başlığı tasarlamak hem çok zevkli, yaratıcılığınızı gösterebileceğiniz hem de oldukça ekonomik yöntemlerden oluşan bir fikridir. Kaliteli, ağır tasarımlı, elegan stildeki abajur başlıkları, bir evin anatomisini ortaya koyar adeta. Klasik tasarımlı evlerdeki abajurlar sade ve soluk renklerden oluşurken modern tasarımlı evlerin abajur stilleri canlı ve hareketli olmakta. Dahası sofistike ev tarzlarında ise daha parlak albenili sehpa lambaları kullanılıyor. Ama bir evin stili her nasıl olursa olsun abajurlar köşe sehpalarındaki, dresuarların üzerindeki ya da vitrinlerin üzerindeki duruşuyla evlere hava katan nesneler kesinlikle. Dilerseniz siz de sıradan abajur başlıkları yerine kendi dokunuşunuzun olduğu lambaları eviniz için tasarlayabilirsiniz. İşte sizlere bu konuda birkaç fikir…

Farlı Renklerdeki Boyalarla Abajur Tasarımı

Göz alıcı bir abajur başlığı tasarımı için boyaları kullanmak en güzel fikirlerden biridir. Dilerseniz sizde farklı renklerdeki fırça darbeleriyle kendi soyut abajurunuzu yaratabilirsiniz.

Eldeli Artık Kumaşlarla Abajur Tasarımı

Yine sıra dışı görünümdeki bir abajura sahip olmak için kullanabileceğiniz en güzel alternatiflerden biri de farklı kumaşlardan yararlanmak olabilir. Bunun için farbelalı – büzgülü kumaşları kullanabilirsiniz.

Yanı sıra ayna, metal ve cam gibi farklı sert yüzeylerle de abajurlarınızı kaplayabilirsiniz. Bu stildeki bir lamba evinize çarpıcı bir parlaklık kazandırır. Yine kış geldiğinde kışı geçirdiğiniz ve en sevdiğiniz samimi tarzdaki odanıza sıcaklık katmak için abajurunuzun etrafına ponponlar yerleştirebilirsiniz. Hatta dilerseniz abajur başlığına eski bir kazağını geçirerek harika bir görsel de oluşturabilirsiniz. Ama bu tarzın hafif ışığı keseceğini ve loş bir ortam yaratacağını unutmamalısınız. Böylelikle kışı sıcacık ortamda geçirebileceğiniz harika bir kış odanız olacak.

Kurdelelerden Abajur

Dilerseniz kurdelelerden yeni bir abajurunuz olabilir. Örneğin tek renkteki, dilerseniz de farklı kalınlık ve renklerdeki kurdeleleri sepet tarzında örerek abajurun etrafına dolayabilirsiniz. Gördüğünüz gibi kendi lambanızı tasarlarken hayal gücü ve yaratıcılık sınır tanımıyor. Kısacası her şeyden bir abajur oluşturmak mümkün…

Aşağıda ise çatal kaşıklardan oluşan çok sıra dışı ve sempatik bir abajur örneği var gördüğünüz gibi. Bu içeriğimizde de sizlere Evde Abajur Başlığı tasarlamak fikirlerinden söz ettik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.