Yüksek görsele sahip gösterişli evler tasarlamak için illaki fazla bütçe ayırmanıza ve para harcamanıza gerek yok. Peki düşük bütçelerle lüks görünümlü bir ev nasıl tasarlanır? Verdiğimiz fikirleri tek tek değerlendirerek siz de gustonuza uygun niteliklerde uygun fiyatlarda bir ev tasarlayabilirsiniz.

Pastel Renklerin Dili

Huzurlu ve dingin görünümlü evler günümüzde elegan dekorasyon trendlerini oluşturuyor. Yatıştırıcı niteliklerde fazla parlak renk ve aşırı yorucu desen kullanılmayan bir dekorasyon tasarımı ile siz de yüksek görsele sahip yaşam alanları yaratabilirsiniz.

Retro uygulamaları günümüzün yüksek trendlerinden. Eski eşyalarınıza farklı rötuşlar yaptırarak ve biraz da dekorasyon dergisi karıştırarak seçtiğiniz aksesuar oyunlarıyla  ve yenilenmiş renklerle evlerinizi en iyi şekilde dekore edebilirsiniz.

Yalın Minimal Çizgiler

Evlerinizde karmaşık detaylar yerine minimal ve yalın çizgileri kullandığınızda risksiz başarılar ve şık görseller elde edebilirsiniz. Bunun için tekil renklerden yararlanabilirsiniz.

Yine her türlü ev tasarımı ev dekorasyon stilinde kullandığınız yeşil bitkiler evlerinize birkaç level atlatacaktır. Bu detayı sakın yabana atmayın deriz. Burada dikkat etmeniz gereken seçtiğiniz bitkilerin tropikal bitkiler gibi ekstrem bitkiler olması.

Yine uygun bütçeli ve yüksek görsele sahip bir ev dendiğinde de illaki akla gelen uygulamalardan bir diğeri de DIY yani kendin yap uygulamaları. Elinize boyayı – fırçayı alarak; duvarlarınızı boyayabilir, duvarlarınıza farklı resimler çizebilir, stencil kağıtları ile ilginç çıkartmalar yapabilirsiniz. Sadece bu kadar da değil sehpanızdan aksesuarlara kadar kendi ürünlerinizi tasarlayabilirsiniz.

Yine baskı tekniklerini kullanarak kendi duvar kağıdınızı yapabilirsiniz. Duvarlara raflar kondurarak vitrin koleksiyonları dahi oluşturabilirsiniz.

Küçük Ama Marifetli Detaylar

Yanı sıra vintage tasarımlı kitaplıklar, evleri entelektüel yaşam kaynakları olarak gösterirken yüksek standartlara sahip bir evin de mührü gibidir.

Konsol, büfe ya da sehpa gibi ürünlere tekerlek takmayı deneyin.

Bu tarz mobilyalara takılan otantik görünümlü tekerlekler de evlere yaşanmışlık hissinin yanı sıra derin bir kalite katar.

Mutfak rafları, dolap içleri vs. için seçilmiş kaliteli görsele sahip eşyalar, organizer ürünlerinden seramik ve porselen kap- kacaklar – kavanozlar – sürahiler evleri düzenli gösterdiği gibi elit de gösterir.

Süslü abajurlar, özgün tasarımlı lambalar da ucuza mal edebileceğiniz ama sükseli ortamlar yaratan minik detaylardandır. Bu içeriğimizde de sizlere Pahalı Görünen Ev Tasarımı ndan söz ettik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.