En Güzel Asılı Şömine Modelleri başlıklı yazımızla yeniden birlikteyiz. Kış mevsimi geldiğinde o iç eriten güzelliğiyle çıtır çıtır yanan sobalar evlerin yüreğini ısıtırdı. Günümüze değin zaman ve ısınma yöntemleri de değişti elbette. Doğal gazlı sistemler, kombi, merkezi sistemleri, yerden ısıtma derken modern tasarımlı şömineler de soba arayışının yeni adı oldu diyebiliriz.

Eğer siz de ısınma konusunda yeni ve eşsiz bir şeyin peşindeyseniz asılı şömine modellerini incelemenizi öneririz. Salonun en ideal köşesinde şık görseliyle konuçlandırılan asılı şömine sistemleri günümüzün en güvenilir ısınma yöntemlerinden biri.

Dilerseniz bu konuda siz de sadece güzel bir düzenleme ile salonunuzu daha güzel bir yer haline getirebilirsiniz. Örneklerden her biri, şömine kurulumu konusunda özel şartlara sahip olduğundan yürürlükteki standart ve yönetmelikleri bilen uzmanlarca tasarlanmaktadır. Son sistem ısıtma donatıları ile kuşatılmış bu sistemler sertifikalı olup, 2 yıla kadar garantilidir. Ayrıca yakıt tipine bağlı olarak farklı şekilde montaj projelendirme yöntemleri mevcuttur.

Asılı Şömine Modelleri Hangi Evler için Uygun?

Asılı şömine modelleri, metal alaşımlı olduğundan yanma gerçekleştiği esnada yüksek sıcaklıklara erişebilir. Bu nedenle de çıplak elle dokunulmaması gerektiğinden çocuklar için tehlike yaratabilir. Bu nedenle küçük çocuğu olan aileler asılı şömine kullanımı konusunda özenle düşünmeliler.

Odunlu Asılı Şömine Modelleri

Asılı odunlu şömine modellerini kullanırken dikkat edilmesi gereken ana konular;

1 – kapasitenin üzerinde odun yüklememek,

2 – sıcak hava tahliyelerini kapamak

3 – bacanın kurum tutma durumunu kontrol etmek gibi özetlenebilir.

Bu tarz şömine modellerini güvenle kullanmak için her sene servis çağırarak kontrol ettirmek gerekir ve ayrıca lodoslu havalarda şöminenin kullanılmaması özenle tavsiye edilmektedir.

Doğalgazlı Asılı Şömine Modelleri


Asılı Doğalgazlı şömine modellerini kullanırken dikkat edilmesi gereken nokta, sıcak hava tahliyelerini kapatırken sorun yaşamamak için gaz tesisatçınıza düzenli kontrol yaptırmanız gerekir. Bu içeriğimizde de sizlere En Güzel Asılı Şömine Modelleri konusundan söz ettik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.