Ev Dekorasyonunda Koltuk Yerleştirme önerileri başlıklı içeriğimizle sizlerleyiz. Yaşayan toplumlar arasında koltuk yerleştirme konusunda bilinçsizce yapılan bir yanlış var ki o da ezbere koltuk dizimidir. ‘Nasıl olsa koltuk ya da koltuk takımı bu… Daha başka nasıl yerleştirilebilir ki’ bakış açısıyla düşünmeden dizinlenen koltuklar, yıllar yılı insanları dekorasyon konusunda büyük bir klişeye ve monotonluğa soktu ki bundan çoğumuzun da haberi yok. Bekar evi, evli çift evi, aile ya da büyük – kalabalık bir aile evi denmeden koltuklar hep benzeri şekilde durur oturma odalarında. 3’lü, 2’li ve tekli koltuk takımı ezbere düzeni ise bu klişeyi yinelemek isteyenler için biçilmiş kaftandır adeta. Oysa ki bizler bu gün sizler için farklı sayıda bireylere ait ev kullanımları için şemalı koltuk yerleştiriminden söz edeceğiz.

Ev Dekorasyonunda Koltuk Yerleştirme; Yalnız Yaşayanlar

Yalnız yaşayan kişilerin sayısı günümüzde gerek ekonomik zorluklar gerekse evlilik kurumunun sıklıkla çatırdaması nedeniyle fazlasıyla arttı. Haliyle bu kişilikler de kendilerine uygun ev kullanımı yolunu tercih etmekteler. Yurt dışında bu kimlikler daha çok loft daireleri tercih ediyor olsa da ülkemizde 1+1, 1+0 sayısındaki evler bekar bireyler için biçilmiş kaftan. Eşya kullanımını da minimal düzeyde tutan bubireyler için koltuk yerleşim düzeninin en ideal biçimi bakın nasıl olmalıymış?… Tv yi rahatça izleyebileceğiniz, dilediğinizde televizyon karşısında rahatça uzanabileceğiniz orantıda ve mesafedeki 2’li ya da 3’lü koltuğun yanına bir de misafir ağarlanacağında eşlik eden teklik koltuk, bu kişiler için ideal olacaktır.

Çok Misafir Ağırlanan Evlerde

Çok misafir ağırlanan evler genellikle hafta içi ya da sonu insanla taşan evlerdendir. Uzmanlar bakın bu konuda ne ön görüyor? tv yi karşısına almış karşılıklı gelen 2 adet 3’lü koltuk ve atıştırmalıklar artı ikramlıklar için gerekli olan orta ilaveten ara sehpalar bu tür kalabalık evler için ideal görünüyor.

Konsol Oyunu Oynanan Odalarda

Eğer konsol oyunlarını seviyorsanız arkadaşlarınızla toplanarak konsol kapışmaları yapıyorsunuzdur büyük ihtimalle. Yukarıda ise bu tür alışkanlıkları olanlar için ideal bir koltuk sunumu yer alıyor.

Oturma Odası Ve Uyku Alanı Bir Arada

Kullanılan yer hem bir oturma odası aynı zamanda da bir uyku odası ise rahatça yerleştirilmiş iki adet tekli koltuk karşısına konulan bir 3’lü ve bir orta sehpa da yeterli olacaktır.

Çiftlere Ait Evlerde

Yeni evli çiftler genellikle modern tavırlı dekorasyon biçimlerine yer verdiğinden ezber bozan verev koltuk konumlarını tercih edebilir.

Yatılı Misafir Ağırlanan Evlerde

Yatılı misafir ağırlanan evlerde genellikle açılır kapanır koltuk stilleri kullanıldığından modüler ve esnek bir koltuk sistemine yer vermek gerekir.

Çay İçme Stili Koltuk Konsepti

Biraz klasik görülse de çay saatlerinde çay misafirleriyle karşılıklı oturarak saatlerce koyu sohbet etmek üzere tasarlanmış bir koltuk dizaynını da yukarıda görmekteyiz. Büyük koltuğun arkasında ise ek bir servis sehpası yer alıyor.

Parti Verilen Evlerde Koltuk Konsepti

Parti demek bol bol konuk ve ikramlık demektir. Gittikçe koyulaşan sohbetler ise samimi dosthane bir havada geçtiğinden uzmanlar bu konuda karşılıklı yerleştirilmiş iki adet 3’lü koltuğu ve bir ikram sehpasını uygun görüyor. Bu içeriğimizde de sizlere Ev Dekorasyonunda Koltuk Yerleştirme konusundan söz ettik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.