En Güzel Sandalye Giydirme örnekleri adlı içeriğimizle beraberiz. Partiler, davetler, doğum günü kutlamaları, evde düzenlenen şölen havasındaki kutlamalar, günler veya çay partileri… Her birinde de muazzam sofralar kurarak şık bir masa eşliğinde evlerimizin en güzel haliyle görünmesini isteriz. Şık bir sofra deyip de geçmeyenlerdenseniz sizlerde en güzide sofraların ince detaylardan geçtiğini tahmin edersiniz. Şık sunum ve servis tabakları, tertemiz bir masa örtüsü, zarif bardaklar ve elegan çatal bıçak takımı elbette kutlama sofralarının başı çekenlerindendir. Ama iş şık masa sandalyelerine gelince bu kısmın da sözü edilen kutlama törenine gölge düşürmemesi gerekir.

Günümüzde sandalye kaplama stilleri, masayı şık gösterdiği kadar sandalyelerin yıpranmasını da engellemekte. Hele ki değişik model ve tasarımlardan oluşan sandalye kılıf ve örtüleri evin dekorasyonu konusunda son derece başarılı öğelere dönüşüyor. Üstelik beğenilen her stildeki sandalye kılıfları artık internet stilerinde satılıyor. Hele ki elinizden dikişi geliyorsa yaşadınız zira evinize en çok yakışan ve dekorasyonunuzla uyumlu görülmemiş ve de zevkinizle bütünleşen el emeği sandalye örtülerini dikebilirsiniz. Bu pratik tarzdaki sandalye kılıflarını ise yıka tak usülü defalarca kullanabileceğinizi unutmamalısınız.

Vazgeçilmez Ekose

Kış mevsimi geldiğinde evlerin başköşelerinde en iç ısıtan nitelikleriyle yerlerini alan ekose kumaşlar yine otantik ve geleneksel stilden hoşlanan kişilerin evlerinin sandalyelerini de giysi olarak süslüyor.

Geleneksel Buldan Kumaş

Pamuklu ve hava aldıran yapısıyla buldan kumaş, ninelerimizin döneminden tutun da günümüze dek banyolarda, mutfaklarda, odalarda, peçete, masa örtüsü, yatak örtüsü, perde, kurunmalık olarak yerini almış olan son derece sağlıklı klasiklerdendir. İşte bu örnekte de buldan kumaştan bir sandalye kılıfı örneği görüyoruz. Geleneksel ve etnik kökenli bu stil, iskandinav, country ya da rustik dekorasyonla da bütünleştirilebilir.

Vintage Ve Country Evler İçin

Büyük annelerimizin o çok naif döşeme stilini anımsayalım… Renkli güller, kanaviçe işlemeler, fırfırlar, fistolar, farbelalar… Biliyoruz ki dönemimizde de o nostaljik zamanlara büyük bir özlem ve dolayısıyla da dönüş var. Yukarıda da bu anlatımdan yola çıkılarak tasarlanmış vintage sandalye giysilerini görüyoruz.

Son Derece Romantik

Son derece romantik renklerden olan somon, pembe, yavru ağzı tonlarını yemek masanızdaki örtüde ve bağlantılı olarak sandalyelerinizin kılıflarında da kullanarak soft ve son derece romantik bir görüntü elde edebilirsiniz.

Puantiyesiz Olmaz

Özünde bir Fransız klasiği olan puantiye ile siz de bir nebze olsun dekorasyonunuza tat katabilir ve bu sayede naif bir dokuyu yemek sandalyelerinizde evlerinize taşıyabilirsiniz. Bu içeriğimizde de sizlere En Güzel Sandalye Giydirme konusundan söz ettik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.