Bahçe kapıları, henüz konuklarınız evinizden içeri girmeden ruhunuzun evinize yansıdığı öğelerdendir. Özellikle müstakil evlerde ve villa tipi evlerde kendini en iyi şekilde gösteren bahçe kapı tasarımlarıyla farklı ve değişik vurgular yaratabileceğiniz gibi klasik kapı tasarımlarla da farklı auralar yaratabilirsiniz.

Günümüzde en şık ve popüler olan kapı stilleri ise kesinlikle ferforje kapı modelleridir. Ama görsellerden anlaşıldığı gibi ferforje kapı formları da durduğu yerde durmuyor. Camlar ve vitray sanatıyla bütünleşerek adeta duvar panolarını andıran sanat şaheserlerine dönüşüyor. Örneğin aşağıdaki görselde gördüğünüz cama işlenmiş kelebek formlu ferforje kapı, bu konuda benzersiz alternatiflerden biri.                     

Yine camsız olarak hayvan figüründe ya da farklı alternatiflerin figürasyonlarıyla tasarlanan baştan aşağı demir – ferforje materyalinden tasarlanmış bahçe kapısı örnekleri de yok değil.

Doğayla özdeş yeşil bitkiler, ağaçlar ve çiçeklerle homojen bir uyum içinde olan ferforje kapı modellerini sizlerde villalarınızın, dubleks/triplex, müstakil evlerinizin bahçesine ruh katmak adına değerlendirebilirsiniz.

Bunun dışında klasik örneklerdeki demir bahçe kapılarına eklenen renklendirilmiş yaprak tarzındaki motiflerden de yararlanılmakta. Örneğin bu örnekte de yine bahçelerle özdeş yeşil yapraklarla detaylandırılmış bir ferforje örneği görüyoruz.

Eğer evlerinizin bahçelerinde daha otantik ya da natürel kapı yansımaları arıyorsanız, işlemesi az ama doğa formlarından destek almış beyaz kapı modellerine de yönelebilirsiniz.

Yine bahçelerinizin kapısında kullanabileceğiniz kristal kesimlere sahip cam – ferforje karışımı alternatiflere de yönelebilmeniz mümkün.

Örneğin burada gördüğünüz yıldız baskılı kapı örneği bahçe girişlerini elegan şekilde hareketlendiren bir forma sahip.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.