Havuz Başı Dekorasyon Fikirleri ile yeniden karşınızdayız. Havuz başının da dekorasyonu olur muymuş demeyin sakın!… Eğer böyle düşünüyorsanız trendlerden çok ama çok geri kalmışsınız demektir. Oysaki günümüzde tıpkı kışlık ya da yazlık evlerin farklı köşelerinde dekorasyon uygulamaları yapıldığı gibi havuz başında ya da havuz kenarlarında bambaşka deko stiller yansıtılmakta.

Her zaman olduğu gibi dekorasyon konusunda çareler ve hayaller tükenmez ideolojisinden yararlanmalı ve bu noktada da  hayallerinizi büyük tutmalısınız. Örneğin hali hazırda havuz mevsimi girmişken balıklama atlayabileceğiniz ve havuz başındayken de içkinizi yudumlayabileceğiniz bir havuzunuz varsa bu mutluluğu sonuna kadar yaşamak gerek. Bunun için de  başı için hayallerinizi de yüksek tutmanızı öneririz.  Dilerseniz işe en güzel havuz başı out door dekorasyon ürünlerini inceleyerek başlayabilirsiniz.

Havuz Tasarımına Başlarken

Eğer bir havuzunuz yoksa da havuz tasarımı yaparken ilk adım havuz dizaynının evin arka tarafında mı yoksa ön tarafında mı olacağı konusuna karar vermek olacaktır. Eğer evinizin ön bahçesine konuçlandırılmış bir havuz tasarımını onaylıyorsanız biraz göz önünde olmayı da okeylemiş olacağınızı unutmamalısınız. Oysaki evlerin arka taraflarına yerleştirilmiş olan bir havuz her zaman daha mahrem olabileceği gibi çok daha rahat hareket etmenize, güneşlenerek yüzmenize elveriş tanır.

Lüks Ve Mütevazi Havuz Dekorasyonu

Örneğin Amerikan evlerinden esinlenerek ortasında kocaman bir Palmiye ağacı adacığının bulunduğu bir havuz alanı tasarlayabileceğiniz gibi dilerseniz SPA merkezini andıran ve yarısına kadar ahşap görselli tahtalarla geçiş yapılan havuz alanının platformu  da kurabilirsiniz bu konuda.

Unutmadan şimdilerde bir köşesinde sedirli, hamaklı hatta yataklı keyif çardaklarının yer aldığı havuz tasarımlarını bile görmek mümkün.

Yine doğru ışıklandırılmış ve girişinde çakıl taşlarıyla doldurulmuş geçiş alanlarının bulunduğu havuz modelleri de oldukça keyifli ve göz alıcı alanları oluşturuyor günümüzde. Bu konuda beyaz çakıllar ve havuz miksinden yararlanabilirsiniz.

Hatta havuzunuzun girişinde hatta yanı başında Uzak Doğudan getirttiğiniz heykellerin mistik gücünden ve güzelliğinden dahi yararlanabilirsiniz.

Dilerseniz havuzun hemen karşısına ve çıkış noktasına pufidik minderlerle donanmış L koltuk formunda oturma köşeleri ya da sofalar bile atabilirsiniz.

Yine masmavi serin suların tropikal bitkilerle mikslendiğinde yaşatacağı keyifli duyguları bir kenara atmamanızı öneririz. Bu konuda kesinlikle bitkilerin gücünden yararlanmanızı ve olaya yeterli dozda yeşil katmanızı öneririz.

Anti parantez havuz başını özellikle romantik akşam üzerlerinde kullanacağınız büyük ve baton mumlarla bezeyebiir ve bu noktalarda en keyifli ve özel anları geçirebilirsiniz. Bu içeriğimizde de sizlere Havuz Başı Dekorasyon Fikirleri nden söz ettik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.