En Güzel Kendin Yap Rustik Duvar Dekorasyon Fikirleri başlıklı yazımızla karşınızdayız. Yaşadığımız bu dönemde ev dekorasyonu konusunda öne çıkan stiller özellikle iskandinav ve Rustik stilleri içeriyor. Bu trende uymak için sizler de evlerinizin duvarlarında güncel aksesuar örneklerini kullanabilirsiniz. Özellikle Rustik görünüm akımları köy evlerini andıran stilleriyle sergileniyor.

İşin aslı rustik aksesuar akımlar karşıdan bakıldığında köy evlerindeki dokunuşlarla birleşerek eski hissi uyandıran simgelere dönüşüyor. Daha açmak gerekirse yontulmamış taşlar, doğal – pütürlü dokularla kaygan yüzeyler yerine pütürlü dokular sık sık evlerin duvarlarında kullanılmakta. Evlerinizde bu havayı yaratmak için uyumlu mobilyalarla birlikte kendi ellerinizle oluşturduğunuz rustik duvar dekorasyon örneklerine de yer verebilirsiniz.

Kendin Yap Rustik Duvar Dekorasyon Fikirleri ile Ahşap Ve Yeşil Uyumu

Tel, ahşap ve yeşil yaprakların bütünleştiği objelere son zamanlarda gözünüzün aşina olduğunu düşünüyoruz. Sadelik içindeki bu stili evinizin her bölümündeki duvara taşıyarak zevkle kullanabilirsiniz. Aynı şekilde basitçe oluşturabileceğiniz eskitilmiş askılar ve eskitmeli resimlikler de evinizdeki yaşanmışlığı vurgulayacaktır.

Eski Stil Duvar Saatleri

Roma rakamlı eski görünümlü dev duvar saatleri de aynı şekilde evlerin salon, oturma odası ya da mutfak duvarını süslemekte günümüzde. Küflü – paslı ferforje stilde tercih edildiğinde ise gerekli stile uyum sağlayan niteliklerde olacaktır.

Keza tahta çerçeve ile bütünleşmiş kır çiçekleri ile dolu böylesi cam bir kavanozu duvarda görmek de yine gözlere ziyafet çekecek olan rustik stillerden biri.

Benzer bir görseli ahşap raf ve yazı detayıyla birleştirerek aşağıdaki fikirle kullanabilirsiniz.

Ve yine rustik stillerin olmazsa olmazı sepet, jüt ip ya da saman rafya materyalleri de aşağıdaki benzer stilde sunulmuş.

Dilerseniz duvardaki özgün tabelanızı doğal iplerler de oluşturabilirsiniz.

Burada ise ev sahibi kendi mottosunu saman kağıdın üzerine yazdığı özgün tabelasıyla dile getirmiş. Metalden kafes kasalarla uyuma ise dikkat diyoruz.

Eskitilmiş çerçeveler, sevdiklerinizin baş harflerini vurgulayan resimler de evinize imza katacak cinsten…

Yine duvarlarda hüküm süren kara tahta trendi de rustik akımın getirilerinden…

Aile yadigarı eski tabaklar veya ellerinizle oluşturduğunuz eskitmeli duvar tabakları stil sahibi köy evi havasındaki evinize ayrı bir ruh katacaktır.

Dallar ve çiçek yerine kullanılan doğal pamuklar duvarlarınıza ayrı bir hava katabilir.

Yeşilliklerle detaylandırılmış ve özellikle de belirli aralıklarla duvarlara rapt edilmiş eski yüzlü aynalar da bu ekole ait. Bu içeriğimizde de sizlere Kendin Yap Rustik Duvar Dekorasyon Fikirleri hakkında görseller ve bilgiler sunduk.

Bu gönderi Genel’ te gönderildi ve ’ te etiketlendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.