En Havalı Balkon Modelleri nden biri de sizinkisi olabilir dilerseniz… Şehir yaşamının en kötü yanı da açık havadan ve doğadan izole yaşamaktır. Şehirde yaşayan bir çok kişi için ( eğer müstakil ve bahçeli bir eviniz yoksa) genellikle bahçe, teras ya da verandada keyif yapmak lükstür. Bu durumda apartman dairesinde oturanların hava alabileceği en lüks nokta evlerinin balkonları oluyor elbette. O da evinizin bir balkonu varsa tabii. Balkonunuz ister küçük, ister büyük olsun onu işlevsel olarak kullanabileceğiniz düzenli bir keyif alanına dönüştürebilirsiniz. Böylelikle baharda ve sıcak yaz günlerinde sizler için büyük bir kurtarıcı olacaktır.

İşe Nereden Başlamalı?…

Ülkemizde genel olarak kış mevsiminde balkonlar minik bir depolama alanına dönüşür. Elbette yeni sitelerde bu duruma görüntü kirliliği bakımından şimdilerde pek izin verilmiyor ama atıl eşyalarla dolu bir balkonunuz varsa şimdi tam da bunları arındırma zamanı…

Modern Divanlarla Bezeli Rahat Bir Balkon

Dilerseniz balkonunuzun elverişliliğine göre balkonu güzel ve kullanışlı aynı zamanda da modern bir divanla çevreleyebilirsiniz.

Daha Portatif Bir Balkon Önerisi

Eğer balkonda daha az vakit geçirmek isteyenlerdenseniz ya da balkonunuz çok küçükse internette ya da yapı marketlerde çok kolaya ve ekonomik fiyatlara ulaşabileceğiniz bu tarz bir oturma köşesi de yerleştirebilirsiniz.

Balkon Yeşillendirme

Sizi doğayla buluşturacak olan açık havadaki bir balkonda elbette yeşillikler olmazsa olmazlardandır. Ama öyle yeşillik deyince de işleri çok büyütmenize gerek yok. Çiçek bakamayanlardanım diyorsanız ya da yeriniz darsa bir – iki saksı dolusu yeşillik de bu özlemi giderecektir.

Mahremiyet İsteyenlere

Balkonunuzun komşularla çok içli dışlı olmasını istemiyorsanız ya da daireniz giriş katındaysa marangoza bu tarz bir seperatör yaptırabilirsiniz. Hatta yapı marketlerden hazır olarak satın alabilir ve kendiniz de monte edebilirsiniz.

Kübik Balkonlara Önerilir

Gördüğünüz gibi bir balkonda yerden tasarruf etmek her türlü mümkün… Bu yüzden yerim dar diye endişelenmeyin. Sadece bir sandıkla da harikalar yaratabilirsiniz. Veya aşağıdaki gibi bir postla detaylandırdığınız bir sandalye ile dahi yetinebilirsiniz.

Öte yandan yazlık kilimler, renkli saksılardaki çiçekler, yaratıcı fener, mumluklar kısacası tatilde gibi hissedebileceğiniz aksesuarlarla da kendinize harika bir açık hava ortamı yaratabilmeniz mümkün…  Dergi – kitaplarınız için ayarladığınız raflar, kahveniz için mini bir sehpa balkonda sizin için son derece avantaj sağlayan unsurlar olacaktır. Dilerseniz yerde plaj hasırlarından dahi yararlanabilirsiniz. Kısacası bundan böyle hava almak istediğinizde şipşak hazır bir balkonunuz olacak. Bu içeriğimizde de sizlere En Havalı Balkon Modelleri nden söz ettik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.