Coastal Ev Dekorasyonu için ‘evlerde bir tatlı huzur’ nitelendirmesini kullanabiliriz aslında. Zira bu dekorasyon stilinin tam manasıyla evlere huzur veren bir yanı var. Akdeniz ev dekorasyonu ile de özdeşleşen coastal stili, tam olarak bir yazlık ev döşeme stilidir.

Coastal Ev

Dolayısıyla sıcak iklimli yerler ya da yaz mevsimi için çok uygun bir dekorasyon teması içerir. Ana temasını ise denizden alır. Deniz renkleri, turkuaz – göbek mavi, bebe mavisi tonları bu dekorasyon biçiminin ana renklerinden.

Yanı sıra deniz temasının içinde yer alan tüm argümanları aklınıza getirdiğinizde coastal stilinde kullanılabilecek aksesuar – ürün bütünüyle de karşılaşmış olursunuz. Örneğin mavi beyaz, lacivert – beyaz ya da kırmızı – beyaz çizgili desneler, çapa baskılı yastıklar, bardaklar, perde ya da yatak örtüleri tam olarak coastal stilinin içinde yer alabilecek yansımalardandır.

Bunun dışında haritalar, harita baskılı tekstil ya da döşeme ürünleri, harita detaylı duvar panoları ya da çerçeveler de bu stilde yer alıyor.

Yine hasır ya da keten dokuları, tropikal desen ya da tropikal hayvan motif baskılarından da bu stilde yararlanılabilir.

Yine yerde  yer alan ve deniz dalgalarını anımsatan lacivert – mavi- beyaz çizgili kilimler bir coastal evinin tabanını süsleyen basic ürünlerden olarak düşünülebilir.

Mobilya ve ahşap stillerde daima beyaz hakimdir. Ratan ya da bambu materyallerinden yemek masaları, koltuklar, oturma takımları ya da büfeler coastal stilinin baş harfi gibidir. Kum saatleri, denizcilikte kullanılan dümen, saat, ölçek gibi ürünler, halatlar, can simitleri, fenerler kullanabileceğiniz aksesuarlar arasındadır.

Yine kullanabileceğiniz  detaylar arasında; deniz atı heykelleri, deniz yıldızı  bibloları ya da deniz kestanesi gibi detaylar baş roldedir.

Şişeler, define kutuları, balık figürleri, figüratif ağlar, deniz kızı biblo ya da heykelleri, deniz hayvanlarından kalan iskelet formundaki biblolar, sedef içeren ürünler, midye, istiridye, inci , deniz kabukları evlerinizde yer alan detaylar arasında yer alabilir.

Gördüğünüz gibi coastal stili başlı başında bir ‘deniz konsepti’ içeriyor. Biraz daha yakınlaştırmak gerekirse evinizi size özel ve kapalı bir akvaryum formunda düşleyebilir ve detaylandırabilirsiniz. Welsoft halı örtülerini incelediğinizde coastal stiline uygun deniz temalı ve dalga yansımalarını andıran en güzel kilim halı örtüsü modellerine ulaşabilirsiniz. Bu içeriğimizde de sizlere En İyi Coastal Ev Dekorasyonu ndan söz ettik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.