Doğum Günü Dekorasyon fikirleri ile büyük – küçük sevdiklerinize en iyi doğum günü tecrübesini yaşatabilirsiniz. Böylelikle ne kadar çok sevildiklerini çok daha anlayacaklardır. Her nerede kutlanacak olursa olsun doğum günü partisi hazırlamanın en zor kısmı mekanı süsleme işlemidir.  Kimileri bu işlem için profesyonel bir etkinlik firması ile çalışırken kimileri de sevdikleri için süsleme fikirlerini kendi elleriyle hazırlamaya yönelebilir.

Parti süsleme işlemi ise zaman ve biraz da olsa göz zevki, konsept, uygun kombin ve beceri gerektiren işlemlerdendir. Bu konuda aklınız çok karışık ise en güzel, renkli, sade ve coşkulu ama birbirine uyumlu bir doğum günü  dekorasyon konsepti için size vereceğimiz fikirleri inceleyebilirsiniz.

Evde Doğum Günü Dekorasyon Konsepti

İşleme başlamadan önce size yardımcı olacak bir kaç arkadaşınızı arayarak yardım isteyebilir ve işleminizi çok daha kolay bir hale getirebilirsiniz.  İkinci adımsa parti süsleri ve malzemesi satan herhangi bir mağazaya gitmek olmalıdır.

Bu konuda en güzel örnek olan anı ağacı konseptini seçebilirsiniz.  Bu işlem için gerçek bir ağacın dallarını kullanarak ağacı evin bir köşesine yerleştirebilirsiniz.  Ağacın dallarına sevdiğiniz kişinin çeşitli fotoğraflarını yerleştirerek,  süs mandallarından yardım alabilirsiniz. Yanı sıra konukları  poloroid foto makinesi ile çekerek bu ağacın dallarına asabilirsiniz.


Temalı Doğum Günü Partisi

Temalı yaş günü partisi için hayal gücünüzü kullanmanız yeterli. Örneğin tema; deniz, doğa, gökyüzü, uzay gemisi, ada konsepti, kumsal, gök kuşağı, eski çağlar gibi sayısız konu, ortam konsepti arasından seçilebilir.

Ardından elbette ki ortamda hayalinizde yarattığınız bu yer ve zaman ile ilgili detaylar kurgulamalısınız. Öreğin kartonlardan bir gemi figürü yaratarak evin bir köşesine oturtabilirsiniz. Evin içerisini tıpkı terk edilmiş bir gemi gibi döşeyebilirsiniz. Yine korsan şapkaları ve gözlüklerle de hazırlık yapabilirsiniz.

Renkli Balonlar Olmadan Bir Yaş Günü Düşünülemez

İçinde helyum gazı bulunan renkli ve kocaman balonlar haftalarca havada kalabiliyor. Renkli kurdelaları ucuna bağladığınız bu balonlarla evde güzel konseptler ve kurgular yaratabilirsiniz. Dilerseniz bu balonların uçlarına hediye paketlerini bile bağlayabilirsiniz. Yine krapon kağıtları da doğum günü dekorasyon süslemelerinin hem ucuz, hem renkli, hem de yaratıcı malzemelerindendir. Dilerseniz parti süsleme işlemlerinde katlayarak form verdiğiniz rengarenk krapon kağıtlarından da yararlanabilirsiniz. Bu içeriğimizde de sizlere Doğum Günü Dekorasyon konsepti fikirlerinden söz ettik.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.