Veranda dekorasyon fikirleri önemlidir zira yaz geldiğinde verandalar en çok vakit geçirdiğimiz alanlardan birine dönüşüyor. Kuş cıvıltıları eşliğinde tertemiz havada edilen kahvaltılar,  beş çayları ya da hafta sonu arkadaş toplantıları verandayı en keyifli kılan enstantanelerden…

Verandaları açık şekilde tasarlayabileceğimiz gibi şık bir yaz bahçesi formatında  camlarla çevrili ve kapalı stillerde de tasarlayabiliriz. Beyaz sütunlar ise verandalara Roma mimarisi havasını verebilecek olan en soylu detaylardan olabilir örneğin.

Yine camlarla paralel olarak verandalarda rüzgarın da esmesiyle havada süzülen bembeyaz ve uçuşkan dokulu perdeler, kuşkusuz ki yaz mevsiminde verandalara en asil havayı veren etkilerden oluyor. Yine ahşap pergolalar da günümüzde verandaların çatılarındaki en trend gölgelikleri oluşturuyor.

Veranda da Mobilya Seçimi

Verandalar açık ya da yarı açık – yarı kapalı alanlar olabileceğinden burada seçtiğiniz mobilyaların neme ve yağmur suyuna karşı ayrıca da güneşin etkili ışınlarına donanımlı ürünlerden oluşması gerekir.

Hasır, bambu ya da ratan mobilyalar bu kısımlar için uygun olabilir bu nedenle. Ama ille de ahşap diyorsanız teak ağacı, Wenge, Zebrano gibi dayanıklı ağaçları bolca vernikleyerek kullanabilirsiniz bu tarz mekanlarda.

Koltukların üzerinde kullandığınız soft süngerli ve elyaf dolgulu dokuları ise bu alanlarda oturumu konforlu kılacaktır. Yine renkli ve desenli kırlentlerle de oturma alanlarınızı en neşeli noktalara çevirebilirsiniz. Yine verandalar için salıncaklar, sallanan koltuklar ya da hamaklar en keyif veren oturma alanlarındandır.

Tatil Evi Havasında Veranda Dekorasyonu

Sehpaların – masaların üzerine yerleştirdiğiniz fenerler, mumlar ya da duvarlara astığınız country veya eskitmeli tarzda aplikler de verandalarınızı hoş mekanlara dönüştürebilirsiniz.

Yine verandaların önünü güzel çiçek ve bitkilerle çevirebileceğiniz gibi verandalarınızın içini de çiçekli saksılarla renklendirebilirsiniz. Kirişlerden sarkıt olarak asarak sarkıttığınız çiçekler de verandalara hoş görünümler katar.

Verandanızda oval kirişler kullandığınızda oldukça romantik bir imza atmış olursunuz. Yine verandanın köşesine yerleştirilen bir barbekü de mangal keyfinize keyif katacaktır.

Ayrıca tatil havasını ayağınıza kadar getirecek olan şezlonglar, veranda şemsiyeleri de kendinizi sayfiye evindeymiş gibi hissettirecektir sizlere ve tüm ev ahalisine.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.