Dışarıda masmavi bir gökyüzü ve altın renginde bir güneş varken üstelik de mevsim  mis kokulu deniz mevsimiyken ne gerek var kasvetli ve enerjisi düşük yazlık ev tasarımlarına öyle değil mi?… Başlığımızdan da anlayabileceğiniz gibi bu gün sizlere Enerji Veren Yazlık Ev Tasarımları ndan söz edeceğiz.  Yazlık evlerin dekorasyonları her nedense çoğu zaman kışlık evler kadar önemsenmez. Elbette yazlık beldelerdeki sayfiye evlerinin kapalı alanlarında çok daha az vakit geçirirken, daha çok açık alanlardan olan bahçe ve terasları kullanmaktayız. Ama bu demek değil ki evlerin içi de salaş ve bakımsız kalmaya mahkum bırakılmalıdır. Bunun yerine basitçe ve zahmetsizce döşenmiş olsa da enerjisi yüksek olan yazlık bir ev, bizlere pozitiflik yönünden birçok kazanım sağlayabilir. Peki enerjisi yüksek bir yazlık ev konusunda neler yapabiliriz gelin hep birlikte bakalım…

Arınmış ve detoks etkileriyle donanmış bir yazlık ev, bedensel ve zihinsel olarak yoğun kış enerjilerinden arınmak için en güzel mekanlardandır. Diyet, yoga, meditasyon gibi iyi enerjilerle döşenmiş bir yazlık ev de bizlere gözle görülmeyen iyi enerjiler sağlayacaktır.

Tıpkı döküntü türevi eşyaları attıkça ya da temizlik yaptıkça yaşadığımız arınmışlık hissini  yüksek enerjili bir yazlık ev döşediğimizde de gelişmiş enerji aurasıyla bedenimizde hissedebiliriz. Bunun için işe fazlalık eşyaları ayağınızın altından kaldırarak ve atarak başlayabilirsiniz.

Yine  sıkı bir temizlik de evdeki kötü enerjilerin yok olmasında etkili olacaktır. Ayrıca evlerinizde size kötü anıları ya da zamanları hatırlatan eşyalar varsa bu kötü hafızalı ürünlerden kurtulmak gerçekten  iyi hissetmenizi sağlayacaktır. Enerji uzmanlarının sıkça önerdiği bir  çözümdür bu yöntem.

Yine kışın sıkça kullandığınız ve havaya kötü iyonlar saçan (+ iyonlu) bilgisayar, dizüstü laptop gibi ürünleri de yazlık evlerinize sokmamanızı öneririz. ( Hatta mümkünse televizyonu bile…)

Mekanlarda Görünmeyen Yaşam Enerjileri

İster inanın ister inanmayın ama metafizikçilere göre mekanların iyi ya da kötü enerjilerle yüklü olduğu tanısı bir gerçek. Aslında bizler her ne kadar farkında olsak da olmasak da mekanlardaki kötü enerjileri temizleyebildiğimizde ya da en azından dengeleyebildiğimizde huzurlu hissedebiliyoruz. Örneğin insanların tıkanmış enerjilere sahip olan mekanlarda; huzursuz olduğu, yorgun hissettiği, baş ağrısı çektiği, uykusuzluk yaşadığı bilimsel gerçeklerdendir. Stresli, sinirli ve huzursuz olmak da cabası…

Yazlık Evlerde Pozitif Enerji Yükseltmek İçin Ne Gibi İşlemler Yapılabilir?

Öncelikle çok eski eşyaları hatta kıyafetleri bile evlerinizde tutmak bu konuda önerilmez. Örneğin antikalar çoğunlukla kötü enerjilerle de yüklü olabilir. Yine mekanlarda bulundurulabilecek olan kristal kaya tuzu taşları ya da Himalaya lambaları kötü iyonları çekecektir.

Yanı sıra size yarayışlı olan doğal taşları daha öncesinde keşfettiyseniz evinizde ya da teninizde taşıyarak kullanabilirsiniz.

Hoş kokulu tütsülerle ya da sevdiğiniz kokulara sahip bitkilerle de mekanınızı aydınlatabilirsiniz.

Yine mekanlarda su kullanımı da enerjileri temizleyerek yükselten faaliyetlerdendir. Örneğin cam bir kaseye doldurduğunuz bir parça su ve üzerine attığınız Nilüfer ya da farklı çiçek taneleri evlerinizdeki enerjileri yükseltebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.