En Şık Yemek Odası seçimleriyle evlerinizde size keyif ve enerji veren en şık köşelere kavuşabilirsiniz. Günlük aile sofralarında, toplantı – parti ya da kutlamalarda öne çıkan yemek odaları, günün her öğününde sizi ağırlayacak, konforlu ve iyi hissettirecek şekilde tasarlanmalıdır. Yemek odası dekorasyonunda renkler ve modeller önemli 2 unsur olarak karşımıza çıkar.

Evlerdeki yemek odaları eskiden misafir odalarında salon – salomanje bölümleriyle ayrılarak sınırları belirlenirken, günümüzde genellikle salonların uygun olan köşelerinde sergileniyor. 

Dilerseniz bu anlamda yemek odası olarak seçeneğiniz özel bir odayı yemek odası haline getirebilir ya da doğru mobilyalarla odayı ikiye bölerek yemek için özel bir alan oluşturabilirsiniz. Yemek masasında yer alan objeler;  sandalyeler, konsol, vitrin ve büfe gibi parçalardan oluşur.

Yemek Odası Nasıl Yerleştirilir?                                                                              

Yemek odası yerleşiminde işe öncelikle büyük parçalardan başlamak gerekir. Bu konuda yemek masasına öncelik tanımalısınız. 

Yemek masanızı, dilerseniz alanın ortasına, dilerseniz pencere önüne yerleştirebilirsiniz.  Eğer yemek masası odanın ortasında konumlandıysa konsol ya da ayna gibi parçalar ile aynı hizada bulunmalıdır bu şekilde nyemek masası bölümü daha geniş görünür.

En Şık Yemek Odası Dekorasyonu Ve Renk Seçimi

Yemek odası dekorasyonunda aydınlık renkleri tercih ederseniz daha büyük ve geniş alan algısının yanı sıra aydınlık mekanlar da yaratabilirsiniz. Bu konuda iştah açan renkler olan; turuncu, sarı ve kırmızı tonlarını tercih edebilirsiniz.

Kırık beyaz, açık kahverengi, mavi – yeşil tonlarını ise country döşeme stiliyle birlikte tercih edebilirsiniz. Minimal, endüstriyel, modern yemek odası mobilyaları için siyah – beyaz tonlarından yararlanabilirsiniz.

Yemek takımlarında kullanılan yüksek metal ayaklar modern çizgilere ışık tutarken kolay temizlik için imkan sunacaktır. Yanı sıra kulplarda kullanılan renkli tasarımlarla da renkli aksesuarları kombinleyebilirsiniz. Bu içeriğimizde de sizlere En Şık Yemek Odası tasarımlarından söz ettik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.