Sayvanlı Yatak Modelleri genellikle sıcak ve tropik iklimli yerlerde tarih boyu, güneşten, yağmurdan korunmak için yatakların üzerine çekilen dam saçağını andıran formuyla kullanılan yatak modellerindendi. Ayrıca sayvanlı yatak modelleri oldukça köklü bir tarihe sahiptir ve özellikle Afrika gibi sıcak ülkeler ve tropikal adalarda uzun yıllardan beridir kullanılan bir yatak türevidir. Günümüzde ise modern tropikal stil ev dekorasyonlarını süsleyen bir öğeye dönüştü. Tüm dünyada geçtiğimiz on yılın en trend dekorasyon stillerinin başında gelen tropik dekorasyon stilleri; hem renkli, hem hareketli, hem de çok sevilen ev döşeme stillerinden. Sık ve gür tropik ormanların, renkli doğanın,  ilginç yaban hayvanlarının, bol güneşin, eğlenceli kumsalların hatta okyanusların atmosferini evlere yansıtan bu stilin altında bol bol tatil enerjisi yatıyor.

Tropikal Dekorasyon Stili Nedir?

Tropikal dekorasyon stili özelliklerini tropikal bölge adalarından almaktadır. Zaman zaman Akdeniz stiliyle karıştırılsa da ondan daha canlı renk kullanılan ve orman artı vahşi yaşam teması içeren farklı yanları vardır. Tropikal tarzın en farklı özelliği tropik iklim kuşağının orman renklerini ve doğallığını evlerde harmanlıyor olmasıdır.

Vahşi yaşamı, tropik doğal etkenleri vurgulu şekilde tatil enerjileriyle birleştirerek evlere getiren tropikal stilde lüks bir tarz yer almaktadır.

Tropikal Stil Ve Sayvanlı Yatak Kullanımı

Tropikal döşeme stili günümüzde tüm dünyada yoğun bir ilgi görüyor özellikle de sosyal medyada trend topik uygulamalardan. Dilerseniz ufak ya da büyük dokunuşlarla sizler de evlerinizde tropikal dekorasyon stillerini yansıtabilirsiniz. Böylelikle doğanın lükslük kokan kurgusunu kendi tarzınızla birleştirerek evlerinizde yansıtabilirsiniz. Ama bu yaparken de tatil havasını evlerinize yansıtmayı unutmayın sakın. Öte yandan tropik esintileri yatak odalarınıza taşımak çok kolay. Bunun için atmanız gereken ilk adım sayvanlı yatak modellerine göz atmak olabilir.

Yatak odası dekorasyonunuzda tropikal bir tatil huzuru arıyor ayrıca da romantik bir  doku istiyorsanız, sayvanlı yatak modellerini  ve yatak perdelerini deneyebilirsiniz. Sayvanlı yatak modelleri hem tropikal stillerde tasarlandığı gibi ayrıca da klasik stillerde de tasarlanabilen ürünlerdendir.

Bunun için yatak odasına sayvanlı yatak seçerken ürünün klasik çizgilerde mi yoksa tropik çizgilerde mi olduğuna dikkat etmeniz gerekir.

Bunu ayırt etmek için tropikal stillerde son derece sade, ahşap ve perdeleri olan püfür püfür uçuşkan stildeki modellere yönelebilirsiniz. Bu içeriğimizde de sizlere Sayvanlı Yatak Modelleri nden söz ettik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.