En Trend Mutfak Ekipmanları başlıklı yazımızla yeniden sizlerleyiz. Her konuda olduğu gibi zaman geçtikçe mutfak trendleri de gelişerek değişiyor. Malumunuz teknoloji çağındayız ve bu durumda da birçoğumuz dışarıda çalışırken zaman nakittir kaygısını taşıyoruz. Hal böyle olunca uzun uzun zaman alan tencere yemeklerine evlerde pek de yer verilemiyor, öğün aralıkları da hızlıca hazırlanmakta. Yine de eski geleneklerden vazgeçmemekte direnen birçoğumuz bu durumu zamandan kazandıran mutfak ekipmanları ile sürdürmeye çalışıyor. Siz de zamanın gereği olan pratikleşme çabası güden bir kişiyseniz ve mutfakta lezzetle gelen eski tariflerde direnen biriyseniz bu içeriğimizde size zaman kazandıran tüm özelliklere sahip trend mutfak ekipmanlarından söz edeceğiz. Mutfakta güçlüklerin üzerinden gelmenizi sağlayacak yeni ekipmanları tek tek inceleyelim.

İkisi Bir Arada

Mısır gevrekleri iş ya da okula gidenlerin sabah kahvaltısında çokça tercih ettikleri hızlı atıştırmalıklardan… Kahvaltıda bu ürünü tercih edenlerdenseniz siz de yukarıdaki çift bölümlü tabaklardan mutlaka edinmelisiniz.

Yumurta Ayracı

Bir çok pasta, kek, börek, çörek, krema, sufle gibi hamur işi örneklerini yaparken yumurtaları aklarından ayırmamız gerekebiliyor. Bu işlemin dakikalar aldığını düşünürsek yukarıdaki ayırıcı aparat mutfaklarımızda çok kullanışlı olacaktır.

Fondü Makinesı

Bu gördüğünüz basit alet hem çikolata eriterek güzel bir şelale oluşturmanızı hem de eğlenceli gecelerde marshmellow partisi vermenize eşlik edecektir.

Ayarlanabilir Çekmece Ayraçları

Her gün yeni çıkan buluşlar sayesinde evlerimizdeki kullanışlı aletlerin sayısı da gittikçe artıyor. Eh hal böyle olunca da çekmecelerimiz onlarca eşya ile dolarken karman çorman olmuş durumda. Ama endişelenmeyin çünkü çekmece ayıran bu ayarlanabilir aparatlar var.

Makarna Ve Hamur Kesme Makinası

Spagetti ya da hamur kesmek hiç bu kadar kolay olmamıştı dedirtecek olan bu aleti mutfağınızın her yerine kolayca sığdırabilirsiniz.

Pratik Süzgeçler

Artık haşladığınız her sebzeyi ve makarnayı ayrı bir süzgeç alarak süzmek ve fazladan vakit harcayarak bulaşık çıkartmak zorunda değilsiniz. Çünkü şimdilerde her tencerenin kenarına uyabilecek olan bu tarz süzgeçler var. Aşağıda ise dilediğiniz incelikte kesmenizde size yardımcı olabilecek olan slice kesme aparatlarından birini görüyoruz.

Kesme Ve Doğrama Makineleri

Yukarıda gördüğünüz bu kesici makinesi ile yemeklerinizde dilediğiniz dekorasyonu yapabilir, harika davet sofraları kurabilir ve değme şeflere de meydan okuyabilirsiniz.

Krema Döküm Aparatları

Pasta şefleri kek, pasta ve çöreklere nasıl kusursuz görseller katıyor sanıyorsunuz? Elbetteki bu gibi krema sıkma makineleri sayesinde.

Bükülebilir Ölçü Kapları

Ölçü kapları, bir mutfağın bel kemiği gibidir zira ölçü kapları olmaz ise pişirdiğiniz yemeğin tadı – tuzu eksik olacaktır. Ama buradaki gibi bükülebilir bir ölçü kabı ile işlemleriniz kesinlikle daha kolay olacak.

Meyve Kesici Ve Şekillendiriciler

Dünya globalleşiyor ve mango ya da ananas gibi sert kabuklu meyveler de artık zor ulaşılır ürünler olmaktan çıktı. Hal böyle olunca dayanıklı bir meyve doğrayıcı ve şekillendiriciye de mutfakta yer vermek gerekiyor artık.

Dijital Tarifler

Annelerimizin yemek tarifleri elbette çok lezzetli ama yemek kitapları artık çok eskilerde kaldı. Şimdilerde birçoğumuz, ‘trend toppic’ tarifleri dijital mecralardan takip ediyor ve tariflere de buradan bakıyoruz. Bu dijital tutucu ise teknolojik ürünlerin zarar görmesine, lekelenmesine izin vermiyor. Tablet ya da telefonunuzu buraya asarak tariflere çok daha kolay bakabilir ve aynı anda da pişirebilirsiniz kısacası. Bu içeriğimizde de sizlere En Trend Mutfak Ekipmanları nden söz ettik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.