Kendin Yap Mutfak Düzeni başlıklı yazımızla yeniden bir aradayız. Çoğu insan ev yenilemenin hatta hatta evin en detaylı bölümü olan mutfak yenilemenin çok stresli bir mesele olduğunu düşünür. Oysaki hayalinizde yatan bir evin mutfağını yenilemek bu dünyadaki eylemlerin en mutluluk vereni olmalı. Elbette bunun için biraz sabır ve biraz da meşakkat gerekli. Sizin de istediğiniz küçük dokunuşlarla yeni bir mutfağa renk katmaksa mutfağın yer yanının tadilat yaptırmanız gerekmez. Bu gelişimi yemek yaptığınız alanda küçük bütçelerle de başarabilirsiniz. Bu içeriğimizde de mutfağınızı yenileyebileceğiniz basit fikirleri bir araya getirdik.

Şişe Kapağından Minik Çerçeveler

Hepimizin anıları resim çerçevelerinde saklı. Şu aralar ise güzel resim çerçevelei epey pahalı. Ama sizler çerçevelere onca para ödemek zorunda değilsiniz artık. Küçük şişe kapakları ile mutfağınıza en uygun ve orijinal olanlarını yapabilirsiniz üstelik. Şişe kapaklarının boyutunda kestiğiniz resimleri biraz yapışkan sürerek kapaklara yerleştirin yeterli. Resminiz ölümsüz olsun isterseniz üzerine resin karşımı da dökebilirsiniz.

Size Özel Çatal Kaşıklıklar

Konserve kutularını biraz jüt kumaş ve üzerlerini de dantel şeritlerle kaplayın. İçine de servis çatal – kaşıklarınızı yerleştirin.

En Güzel Tutacaklar Size Ait Olsun

Artan kumaşları el biçiminde simetrik olarak çift ve karşılıklı şekilde keserek uçlarından birleştirin. İçine ise biraz elyaf yerleştirin. İşte evinize özel tutacaklarınız hazır.

Mutfakta Karakteristik Tabelalar

Hobi marketlerden aldığınız hobi tahtalarıyla ya da karton mukavva ile keserek oluşturacağınız bu harfleri dilediğiniz renge boyayarak mutfak duvarına asabilirsiniz. Zira şimdilerde bu yaratıcı ve konuşan mutfak tabelaları çok trend.

Biraz Olsun Yeşillik

Takımı kırılmış, çatlamış ve atıl duran fincanlara bu tip sukulent bitkilerden ekerek mutfak camına dizin ki son mutfak trendini evinize taşımış olun.

Size Özel Porselenler

Çay kahve fincanlarınıza, sürahilerinize, porselen bardak – çanaklara hatta çaydanlıklara dilediğiniz resim ya da motifleri çizerek size özel ürünler yaratabilirsiniz. Bunun için biraz akrilik boya ve vernik yeterli.

Özel Kahve Kupaları

Yukarıda gördüğünüz tahtadan kupa asacağı tamamen el emeği ile yapılmış. Bu gibi bir askı yaparak kupalarınızı şık bir şekilde istediğiniz köşeye asabilir böylelikle yerden tasarruf sağlayabilirsiniz. Malzemeleri ise hobi veya yapı marketlerden temin edebilirsiniz.

Düzen İçindeki Ürün Kavanozları

Bilgisayardan çıktı olarak alabileceğiniz bu etiketleri dilediğiniz kavanoza yapıştırarak kendi özel kavanoz koleksiyounuzu oluşturabilirsiniz.

Yalnız Sizin Mutfağınıza Özel Çerçeveler

Yukarıdaki tasarımdaki bir mutfak çerçevesi ancak sizin mutfağınızın duvarlarını süsleyebilir. Aşağıdaki kişisel ve zevkli mutfak havluları ise elinizle üzerlerine karaladığınız yazı ve motiflerle özelleşecek.

Tertipli Ve Renkli Çekmeceler

Renkli kağıtlarla kaplanmış bu gibi çekmeceler, her açtığınızda ruhunuzu renklendirecektir.

Otantik Ve Yaratıcı Tezgah Arası Fikirleri

Tezgah arasına yalnızca para ödeyerek alınan seramikleri döşemek zorunda değilsiniz. Kendi ellerinizle topladığınız doğal taşları da burada otantik bir şekilde kullanabilirsiniz.

Teflon Organizer

Teflon düzenini bu gibi bir fikirle sağlarsanız çizilmeleri de önlemiş olursunuz. Bu içeriğimizde de sizlere Kendin Yap Mutfak Düzeni nden söz ettik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.