Küçük Banyolar İçin Boya Önerileri başlıklı yazımızda sizlerleyiz. Ne yazık ki minik evlerin banyoları kimi zaman bir gardıroptan bile küçük olabiliyor. Bu durumda ise mimari hileleri kullanmamız gerekebiliyor. Bunu başarmanın yolu ise renklerin büyüsünden geçiyor. Banyonun büyüklüğü yalnızca odanın büyüklüğüyle de değil içeri ışığı açılan pencerenin varlığıyla da ilintilidir. Bir banyoda gün ışığı ve aydınlatma yeterliyse koyu renkler de tercih edilebilir. Ama bir pencere varlığı söz konusu değilse kesinlikle açık renkler tercih edilmelidir. Aşağıdaki örneklerde ise loş aynı zamanda da küçük bir banyoda kullanılabilecek en fresh renkleri bulabilirsiniz.

Küçük Banyolar İçin Boya Önerileri; Derin Maviler

Doğru ışıklandırılmış ve küçük bir banyoda derin mavi tonlarının her birini seçebilirsiniz. Bu ışığı gündüz pencereden sızan gün ışığıyla sağlayabileceğiniz gibi doğru stratejilerle takılmış lambalarla da sağlayabilirsiniz. Küçük banyolar için renk favorilerinden biri de spa mavisidir. Açık mavinin ferah havası duvarlarınızı canlandırabilir. Örneğin yukarıda gördüğünüz Aqua-Sphere mavisiyle minik banyonuzu iyi bir şekilde aydınlatabilirsiniz. Bu renge metalik aksesuarlar ve beyaz havlular en iyi şekilde eşlik edebilecektir.

Nötr Bej Tonları

Nötr bej tonları da mini banyolarda basit bir arka renk olarak tercih edilebilecek en iyi renk tonlamalarındandır. Nötr beyaz tonlarının yanında limitsiz aksesuar seçeneğiniz olabileceğinden de emin olabilirsiniz. Yukarda ise sıcak Neutral Ground renginin tatlı ve dengeli tonlarını görüyoruz. Eşliğinde gümüş renklerini kullanarak banyonuzu mükemmel bir hale dönüştürebilirsiniz.

Soft Pembe

Sade pembe tonları küçük bir banyoda kullanılabilecek en eşsiz renklerdendir. Bu sakin ve hafif rengi penceresi olsun ya da olmasın tüm banyolara öneririz. Eşliğinde kahverengi ya da mercan renklerini tercih edebilirsiniz.

Gri Tonlarını Unutmamalı

Gri tonları da tıpkı bej tonları kadar küçük bir banyoda önerebileceğimiz yalın ifadeli renklerden biri. Gri renkleri rahatlatıcı bir özelliğe sahipken ayrıca da hem sıcak, hem soğuk renkler ile birlikte kullanılabilir. Gri renklerini, soğuk beyaz veya gümüş tonları ile toz pembe, mavi ya da yeşillerle tercih edebilirsiniz.

Yeşil Bizi Çağırıyor

Doğanın kalbinden gelen doğal yeşil tonları gibi el değerek karma yolu ile oluşturulmuş havalı yeşil tonları da küçük bir banyoya doğal bir hava katan renklerdendir. Hem ortamın çok fazla parlamasını engeller, hem de farklı tonlarlar süslenmiş bir misafir banyosu yaratır.

Ve Huzurlarınızda Asil Lacivert…

Eski kadife renklerinden olan esaslı ve sakin lacivert tonları ise güzel bir banyoda parıldayabilecek olan yegane renklerden biri. Hafif dramalarla evinize konuk olan bu renk, banyonuzda hem parıldayacak hem de boyutu önemsiz hale getirecektir.Bu içeriğimizde de sizlere Küçük Banyolar İçin Boya Önerileri nden söz ettik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.