En Ucuz Bahçe Peyzajı Yöntemleri ile yeniden birlikteyiz… Şayet en çok sevdiğiniz mevsim yaz ise ve 7/24 bunun keyfini çıkartmak isteyen biriyseniz kesinlikle bir köy eviniz, sayfiye mekanınız kısacası toprağa ayağınızı basabileceğiniz bir yeriniz var demektir. Şimdilerde dışarıda her daim güneş varken, bahçede dost meclisleri eşliğinde çay – kahve yudumlamak vazgeçilmeziniz olmuşken yeni bir bahçe peyzajı yapmamak da olmaz.

Ayaklarınızı uzatmış açık havada kitabınızı okurken ayrıca yazın ve güneşin keyfini çıkarırken neden daha davetkar bir bahçeniz olmasın ki?… Ama bu fikirler sizi bütçe bakımından korkutan konular olabilir ve dolayısıyla da bahçe dizaynı konusunda sırf bu yüzden henüz bir atılım yapmamış olabilirsiniz. Şimdiyse size güzel bir haberimiz var. Bu gün sizlere en ucuz bahçe peyzajı konusunda oldukça az maliyetli ve kolaya ulaşabileceğiniz bir malzeme haberi vereceğiz. Bu malzemenin adı ise kireç tuğlası…

Kireç tuğlalarıyla bahçenizde o kadar çok fikir üretebilir ve o kadar çok peyzaj görseli oluşturabilirsiniz ki aklınız durur. Üstelik de bu yapı malzemeleri çok uygun fiyatlara satılıyor ayrıca da her yerde bulunuyor. En iyi yanı da uzun süre dayanabilmesi. Hatta güneşe, ısıya ve su – yağmur – nem gibi aşındırıcılara karşı da oldukça dayanıklı. Kireç tuğlalarıyla her şeyi yapabileceğinizi söylemiştik hatta üstteki görselde olduğu gibi doğal sofranızda vazo olarak bile kullanabilirsiniz onları…

Kireç Tuğlasından Çiçekliklerle En Ucuz Bahçe Peyzajı

Tuğlaları isterseniz çimento harcı ile birbirine yapıştırarak kullanabileceğiniz gibi dilerseniz sadece üst üste bırakarak da kullanabilirsiniz. Onları boyayabilir ve evinizin girişinde güzel bir çiçeklik olarak da dizayn edebilirsiniz.

Kireç Tuğlasından Doğal Mangal

Kireç tuğlalarını dilerseniz bahçenizde şömine veya mangal olarak da inşa edebilirsiniz.

Gözlü Çiçeklik Bölmeleri

Çiçek tarhını sadece düz bir mantıkla oluşturmanıza gerek yok hatta kireç tuğlalarını kullanarak büyük çiçek havuzlarının yanı sıra gözlü çiçeklik bölümleri de yaratabilirsiniz. Hem böylelikle çok sayıda farklı çiçek cinsini birbirine karıştırmadan yetiştirebilirsiniz.

Kireç Taşları ile Masa Yapımı

Yukarıdaki görselde bahçe içinde doğal ortamda bulunan bu tuğla ayaklı masa ortama uyumlu şekilde ve natürel tarzıyla ilgi çekiyor. Sizce de öyle değil mi?… Aşağı da ise oturma banklarının kenarları bu basit taşlarla çiçeklendirilmiş.

Kireç Tuğlaları ile Bahçe Koltuğu

Bahçenizde oturmak için satın alacağınız koltuk illa ki bambu , teak ya da rattan gibi çok pahalı materyallerden oluşmak zorunda değil. Pek ala da uygun kireç taşları ile dayanıklı bir bahçe koltuğu tasarlamanız mümkün… Bu içeriğimizde de sizlere En Ucuz Bahçe Peyzajı konusundan söz ettik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.