Eski Valizden Dekorasyon Fikirleri ile karşınızdayız. Şayet sizde tedavi edilemez bir geri dönüşüm hastasıysanız evinizdeki eski bavullara bakarak dönüşüm hayalleri kuruyorsunuzdur.  Geri dönüşüm projelerinde sıklıkla yer alan eski valizlerle harika eşyalar yapılabiliyor zira. Eski valizlerle; puf, komodin, çekmece, masa – sehpa gibi birçok fantastik obje yapılabiliyor ev dekorasyonu için.

Hatta mini kübik koltuklar, katlı zigon modelleri yapabilmeniz bile mümkün… Bunun için hafif yıpranmış ya da eskimeye yüz tutmuş vintage havasında bir valiziniz ve bacak vazifesi görebilecek argümanınızın olması yeterli. Yoksa da yapı marketlerde satılan ahşap ya da plastik mobilya ayaklarından satın alabilirsiniz.

Valizlerden Sergi Köşesi

Büyük annenizden, dedenizden, anne – babanızdan kalan vintage görünümlü, deri kulplu, eski kilit sistemli, metal çıt çıtları olan eski valizleri, küçük dokunuşlarla küçük birer eski eşya sergisine dönüşebilirsiniz yukarıda gördüğünüz gibi.

Bu güzel ürünleri oluşturmak için birkaç yıllık bir valizi bile kullanabilirsiniz dilerseniz. Üzerine dilediğiniz tonda pastel renkli akrilik boya sürdükten sonra valizinizi zımpara ile kenarlardan hafif darbelerle eskitin. Kilit noktaları çok parlaksa hafif pas efekti yaratabilirsiniz. Ardından matkapla dilediğiniz modelde ayak takabilirsiniz. Böylelikle muhteşem çekmeceli bir sehpa, vintage bir şifoniyer, romantik bir komodin, eskitmeli kitaplıklar, veya bir ofis masası bile tasarlayabilirsiniz.

Tasarım Valiz Çalışma Odası

Açılıp kapanır formdaki bu dev valiz görünümlü çalışma köşesi de gördüğünüz gibi absürt bir valiz formunda.

Şirin Koltuklar

İsterseniz çocuk odasında, isterseniz balkonda, isterseniz de oturma odasında kullanabileceğiniz tasarım valiz koltuklar.

Valiz formunda tasarım büro masası.

Aynı boyutlarda aldığınız onlarca valizi uygun ölçülerdeki haznelere dizin ve yukarıdaki bu harika şifonyeri oluşturun.

Seç, Beğen Yap!…

Puf puf koltuklar yapmak artık çok kolay çünkü valizler var.

Bu gibi uzun ayaklı bir tasarımla dilerseniz baş ucu sehpası ya da antre telefonluk dresuarı bile tasarlayabilirsiniz.

Dilerseniz tasarladığınız ürününüze açılır kapanır ayaklar da monte edebilirsiniz. Hatta aşağıdaki görselde fark edebileceğiniz gibi ki ham haldeki iki valizi üst üste koyarak da yatak odanızda baş ucunuzda otantik bir komodin oluşturabilirsiniz. Bu içeriğimizde de sizlere Eski Valizden Dekorasyon Fikirleri nden söz ettik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.