Halı Yıkama Makinesi alırken nelere mi dikkat edeceksiniz, işte cevabı… Günümüzde evlerde özellikle de koltuk ve halı gibi tekstil malzemelerinde gerçek manada hijyen sağlamak için ne yazık ki sadece elektrik süpürgesi kullanımı yeterli olmuyor. Bu durum özellikle de hayvan bakanların evlerinde geçerli olduğu gibi koah, astım, aleji, rinit hastalarının evlerinde önemsenmesi gereken bir konudur.

Aksine hijyen kavramını iyi anlamış olan ev sahipleri yüksek derecelerde ısıtılmış özel ilaçlı ve deterjanlı köpüklü sularla vakumlu yöntemlerle kiri tozu emerek gerçek hijyen sağlayan halı yıkama makinelerini tercih ediyor. Peki ama bu makinaları alırken nelere dikkat etmeliyiz? Bu makinelerin güçleri eşit mi ve hepsi aynı kalitede mi ya da hangi marka daha iyi bunu test etmek için bu içeriğimizi okuyabilirsiniz.

Elbette kucak dolusu para ödeyerek satın alabileceğiniz bu makineleri evlerimizde evladiyelik şekilde verimli olarak kullanmak en büyük hakkımız.  Bu konuda profesyonel makineler sanayii tipi olanlar ama onların gücüne yakın kalitede ev tipi yıkama makineleri bulmanız da elbette mümkün… görünürse o kadar çok dikkat çekmektedir.  Zira iyi markaların ev tipi bir makineleri de en az sanayi tipi ve heybetli olan profesyonel makinelerle yarış edebiliyor.

Kolay Taşınabilirlik Ve Ergonomi

Her şeyden önce tercih ettiğiniz yıkama cihazı gramajda hafif ve taşınabilirliği kolay olan ergonomik bir cihaz olmalıdır.  Bu sayede odadan odaya ya da bir villada yaşıyorsanız örneğin kattan kata kolayca taşıyarak hareket ettirilebilesiniz. Öte yandan halı ve koltuk yıkama makinesi seçimi yapılırken vakum gücüne bakılmalıdır. Cihazın vakum gücünün düşük olduğunda ne yazık ki koltuktan su çekimi yeterince yapılamaz ve kir ayrıca ıslaklık içinde kalarak kötü kokulara bile neden olabilir BU da asla gerçek bir hijyen sağlamaz. Ayrıca kuruma süresi de çok vakit alır.

Koltuk yıkama makinesi seçimi yaparken dikkat etmeniz gerekenlerden biride tank kapasitesinin geniş olmasıdır. Yıkama cihazının tank hacmi küçük olursa su doldur – boşalt işlemi sizi yorar ve  az su miktarı hemen kirlenecektir. İşlevsel olmayan bu durum hem kullanıcıları yorar ve temizlik süresini uzatır.

Garanti Belgesi Ve Yedek Parça Ulaşılırlığı

Yine halı – koltuk yıkama makinelerinde bir diğer önemli konu su ısıtma özelliğidir. Sıcak su ile yıkanan zeminde kir ve toz partikülleri daha çabuk yumuşar, deterjan çabucak aktive olur ve hijyen etkenler halıya nüfuz eder.  Soğuk suyla yapılan temizlikte asla bu etkiyi alamazsınız. Yanı sıra halı – koltuk yıkama makinesi seçimi yapılırken, satın aldığınız firmanın yedek parça yaygınlığını mutlaka soruşturun deriz.

Toparlayacak olursak Halı ve koltuk yıkama makinesı alırken; arıza kodları, su tankı ebatı, olası hazne problemi, fiyatı, motor gücü, yedek parça fiyatları, markalar arası kalite farkları,  cihazların üstün özellikleri, üretim yılı ve işlevselliği, ergonomisi, garantisi, tam Otomatik özellik olması, pompası mutlaka incelenmeli ve bu gibi konulara dikkat edilmelidir. Öte yandan halı yıkama derdi ile uğraşmamak ve kendinizi yormadan, halıların ıslaklık – nem derdi ile de uğraşmadan onları temiz tutmanın bir başka yolu daha var. O da Welsoft halı örtüsü modellerinden satın alarak halılarınızı korumak ve hijyen tutmaktır. Birbirinden güzel Welsoft halı örtülerini görmek için ürünlerimizi inceleyebilirsiniz. Bu içeriğimizde de sizlere Halı Yıkama Makinesi konusundan söz ettik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.