Hayalinizde bir yazlık dekorasyon stili yatıyor. Hayalinizde yatan yazlık ev dekorasyonu sıklıkla; filmlerde, dergi sayfalarında karşınıza çıkıyor ama nereden başlayacağınızı bilmiyorsunuz. Ya da yazlık evinizle ilgili aklınızda birçok proje var ama bir türlü parçaları toparlayarak bir araya getiremiyorsunuz. O halde sayfiye evinizin tasarımı için bizi izleyin ve parçaları kolayca birleştirmenin formülünü keşfedin.

Taş Duvarlı Ya da Beyazlar içindeki Bir Yazlık Ev

Doğal taşlarla kaplı ya da baştan aşağı boyanmış beyaz bir ev, elbette kapı ve pencereleri renkli doğramalar, bir yazlık evi kimlikli kılmak için en güzel dış cephe karakteristik özelliklerindendir.

Ama bu tarz bir evin kapısından içeri girildiğinde de doğal olarak sizi hayal kırıklığına uğratmamalı. Öncelikle iç dekorasyon konusunda iç açıcı ve ferah bir renk seçmelisiniz.

Yazlık deyince duvarlarda kullanılmak üzere akla ilk gelen renk beyaz tonlarıdır. En sevdiğiniz beyaz tonunu yazlık evinizin  duvarlarında kullandığınızda eviniz ne kadar küçük olursa olsun her zaman sizi ferahlatacak bir hava hakim olur.

Hem bu sayede beyaz ile uyumlu olabilecek olan her türlü stil ya da mobilya renginden yararlanabilirsiniz. Zira beyazla uyumlu olmayacak olan bir renk yoktur.

Beyaza Alternatif Renk Seçimi

Beyazı itici buluyorsanız; bej, kum beji, krem tonları ya da pudra renkleri de keyif verici tonlardandır. Son zamanlarda eklektik tarz gerek yazlık, gerekse de kışlık evlerde trend olarak hüküm sürüyor. Bir yazlık içinde farklı tarzlardan toplanarak bir araya getirilmiş eşyalar en iyi fikri oluşturur.

HyperFocal: 0

Zira hem bu şekilde yazlık evinizin dekorasyonu için çok para harcamamış olursunuz, hem de sayfiye evinizde trendlere uygun şık ve elegan bir hava yansıtmış olursunuz. Elbette eklektik yani karma tarzda dizayn ettiğiniz stüdyo havasındaki yazlığınıza kendin yap ürünlerini de zevkle ekleyebilirsiniz.

Yine etnik desenleri, rengarenk sembollere sahip olan tekstil ürünlerini kullandığınız bir kır evi havası da yazlıklarda hem sıcak , hem de mükemmel fikirlerden olacaktır. Bu konuda  karma olarak topladığınız vintage ürünlerden yararlanabilirsiniz.

Renkli aksesuarlar, sıcak desenlerdeki minderler, otantik kilimler yazlık evlerde cana can katan ürünlerdendir. Koltuk takımlarınızı ve diğer tekstil ürünlerini kir götürür orta renklerdeki tonlarda seçmenizde yarar var. Hasır paspaslar, neşeli tablolar, basit ve pratik aksesuarlar bakımından da yazlık evlerinizi besleyebilirsiniz.

Ama her ne yapıyor olursanız olun; kolay, basit, hafif ve pratik eşyalarla evinizi döşeyin deriz. Fazlalıklardan kaçının, detaylara çok girmeyin, az ve öz felsefesinden yürüyün…

Zira bu nokta sizin keyifle yaz tatilini geçireceğiniz yazlık eviniz. Aksi taktirde ne kadar çok eşya alır ve yazlık evinizi doldurursanız, o kadar çok detay, temizlik ve işlemler uğraşmak zorunda kalırsınız. Bu içeriğimizde de sizlere Hayal Gibi Yazlık Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır konusundan söz ettik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.