Hayvan Severler İçin Dekorasyon Önerileri İle tüm hayvanseverlerin yaşam alanlarındaki hayatları daha da zevkli ve kolay olacak. Hayvanlar elbette tüm insanlar olarak hepimizin sevimli dostlarımız ama kimileri için hayvan sevmek, sahiplenmek ve bakmak bir yaşam tarzı ve büyük bir tutku. Bu da hayvan sever evlerinin dekorasyon biçimlerini büyük şekilde etkiliyor. Böylelikle de kedili – köpekli aksesuarlar ya da objeler bu kişilerin evlerindeki vazgeçilmezlere dönüşüyor.

Hayvan sever olarak biz insanlar işteyken kedi ve köpeklerimiz vakitlerinin büyük kısmını uyuyarak geçirir. Uyku keyfine düşkün dostlarımız için ise uyudukları yer önemlidir elbet. Eğer onlara ait bir uyuma alanı yaratmadıysak evdeki birçok alanı kendilerine mesken tutabilirler.

Bu da koltukların, yatakların, halıların tüy yumağına dönüşmesine neden olur. Bu durumda da vaktimizin çoğunu temizliğe ayırmamız gerekir.  Oysaki pet shoplarda ya da internet mağazalarında satılan ve dekorasyonunuzla uyumlu köpek yataklarından satın aldığınızda bu işlemi şık ve  pratik bir şekilde çözümleyebilirsiniz.

Bu durumun hayvanlarınızın çok hoşuna gideceğinden emin olabilirsiniz. Eğer baktığınız hayvan tüm odalarda yatmaya alıştıysa bu yataklardan birçok odaya almanız gerekebilir. Bir diğer sorun da oraya buraya intizamsız şekilde saçılmış olan mama kaplarıdır. Ambalajlarıyla odanın bir köşesine konulan mama birikintisi yerine şık ve derlitoplu bir mama kabı, evlerinizde hem daha temiz, hem de şık bir görsel yaratır.

Kedilere Özel Duvar Yükseltileri

Kediler tırmanarak yükseklerde gezmeyi çok sever. Çünkü natürel yaşamlarındaki doğal ortamlarında sürekli olarak ağaç dallarından avlarını gözetlerler.  Bu alışkanlıklarından dolayı evinizin duvarlarında onlar için güzel oyun alanları oluşturmanızı öneririz.

Örneğin onlar için girintili çıkıntılı – boyutlu duvar grafikleri, duvar basamak ya da rafları montelemelisiniz. Ayrıca at, kedi, köpek motifli duvar  stickerları, tablo ve fotoları seveceklerinden de emin olabilirsiniz. Kedili ve köpek resim baskılı saksılar, duvar saatleri, duvar süsleri, kupa bardaklar da onları mutlu eden objelerden olacaktır.

Temiz ve düzenli bir ev ortamı için ilk adımda hayvanın bakımı ihmal edilmeme ve düzenli olarak yapılmalıdır. Düzenli banyo yaptırma ve fırçalama işlemi, (yıkama işlemi genellikle sade su ve aralıklı olarak özel hayvan şampuanı kullanılarak yapılmalıdır) yapıldığında halıda tüy ya da çamur izleri oluşmaz. Yine hayvanın tırnaklarını düzenli olarak kestiğinizde eşyalara ya da zemine fazla zarar veremez.

Şayet özel eşyalarınız olan; ayakkabı, çanta, yastık gibi ürünlerinizde diş ve tırmık izleri görmek istemiyorsanız onlara ait oyuncak satın almalısınız. Zira tırmalama postu, hayvan kemikleri ve oyuncakları bunun için var. Yine onları düzenli olarak dolaştırdığınızda evinize fazla zarar vermeyeceklerinden emin olabilirsiniz.

Bir Hayvan Sever Evini Nasıl Döşemeli?

​Hayvan sever bir kişi için ideal ev döşemesi, az bakım isteyen malzemelerden ve öz objelerden oluşmalıdır. Pahalı bibloların, pahalı halı ya da tabloların sizin eviniz için olmadığını en baştan söyleyelim.

Zira her ne kadar dikkat etseniz de evlerinizde minimum miktarda da olsa aşınma ve yıpranma olacaktır. Yine halılar ya da kadife gibi bol hav çeken kumaşlarla kaplı koltuklar hayvanlar konusunda tüy, leke ve kokuları çeken bir mıknatıs gibidir.

Bunun yerine evlerinizde daha çok alanda sert zeminlere yönelmelisiniz. Karo seramik, granit, laminant parke zemin modelleri gözenekli olmadığından tüm lekelere karşı dirençlidir. Ayrıca temizliği de kolaydır.

Yanı sıra pahalı biblolar yerine duvara asabileceğiniz tablolar ya da fotolarla evlerinize renk katabilirsiniz. Yine kedi ve köpekler bitkileri kemirmeyi sevdiğinden evcil hayvanınız için zehirli olabilecek bitkilerden uzak durmalısınız.

 

Bu içeriğimizde de sizlere Hayvan Severler İçin Dekorasyon Önerileri nden söz ettik. Bu arada Welsoft halı örtülerini incelediğinizde, zeminleri ve halıları sevimli dostlarınızın tırmık ve ısırık darbelerinden en iyi şekilde koruyan halı modellerini göreceksiniz. Üstelik halılarınızı Welsoft halı örtüsü modelleriyle koruma altına aldığınızda tüy ve hav toplamadan haftalar boyu temiz ve hijyen bir şekilde kalacaklar. Bu da hayvan severler için bitmez tükenmez halı temizliğine son vermek demek. Hayvan ve doğa baskılı olan, evinizin dekorasyonuna uygun birbirinden güzel sayısız Welsoft Halı Örtüsümodeli için ürün sayfalarımıza bakabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.