İskoç Battaniye Modelleri adeta evlerimizin içini ısıtan gülen yüzü gibidir. Elbette bu battaniye modelleri daha çok kış aylarında su yüzüne çıkıyor. Ama yine de günümüzde farklı dokuma iplikleriyle dokunduğundan onları pike mahiyetinde kullanmak ve dört mevsimde de görmek mümkün olabiliyor. İskoç battaniye modelleri günümüzde birçok markanın çatısı altında üretilerek satışa sunuluyor. Genellikle de içerikleri %70 Yün, % 30 Akrilik ip oranında oluyor. Ayrıca tek Kişilik, çift kişilik ya da  battal boy ebatlarında da bulunabiliyor. İskoç battaniye modelleri, günümüzde yatak odalarında hem ısıtan hem de yatak örtüsü maahiyetinde anılmasının yanı sıra oturma odalarında dekorasyonu ısıtan örtü unsuru olarak da kullanılıyor.

Dekorasyon Renkleriyle Uyumlu Sevdiğiniz Tonlarda İskoç Battaniye Modelleri

İskoç battaniye modelleri, neredeyse 100 yıllardır dokunan ve  en klasik aniye modellerindendir. Bu yüzden eskiyecek ve yok olacak bir ürün de değil. Ekose renkli desenleri ve  sıkı yünlü dokumasıyla sıcak tutması, insanların bu  battaniyelere karşı duydukları popülariteyi de arttırmakta.

Yün mü Pamuk mu?

Eğer İskoç battaniyesi satın almayı düşünüyorsanız  arzunuza göre yün ve pamuk oranı yüksek olan ürünlere yönelebilirsiniz. Polyester ve naylon  ip içeren modeller maalesef kaliteli olmamakla beraber diğer türleri kadar ısıtmamaktadır.

İskoç battaniye modelleri her evde olması gereken ürünler olduğu kadar her çeyizde bulundurulması gereken bir battaniye cinsidir aynı zamanda. Zira ısıtma özellikleri bir kenara dursun, asla modası geçmeyecek olan zamansız ve her dam modern olan battaniye stilidir.

Püsküllü Modeller

İskoç battaniyelerinin sihirli renkleriyle dekorasyonunuzla oynayabilir hatta renk psikolojisinden yararlanarak size en iyi gelen ve dekorasyonunuzla uyumlu renklerden satın alabilirsiniz.

Bu konuda püskül detaylı olanları bu şirin detaylarıyla evlerinizi ve sizi sarmalayacaktır. Bu içeriğimizde de sizlere skoç Battaniye Modelleri nden söz ettik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.