Kumaş Modelleri mevsimlerin gelip geçişiyle işlevsellik konusunda farklı özelliklerin arandığı unsurlara dönüşüyor. Mevsim yaz olduğunda evlerimizde hafif ve hava aldıran kumaşlar ararken kış mevsiminde ise bizi ısıtan ve kalın dokulu kumaşlar arıyoruz. Dolayısıyla da hali hazırda Kış mevsimini sürdürüyorken dekorasyonu iyileştirecek kumaşlarla evinizi konforlu bir hale sokabilirsiniz.

Bu konuda seçeceğiniz kumaşlar hakkında internetten araştırma yaparak aradığınız işlevselliklerde mi öğrenebilirsiniz.  Evlerde ihtiyaca yönelik kumaş seçimi çok önemlidir. Evlerde yaz – kış kullanışlı kumaş seçmek bazı detayları göz önünde bulundurmayı gerektirir. Örneğin evde küçük çocuğunuz var mı ya da hayvan besliyor musunuz bu gibi detaylar önemli.

Kadife mi Tay Tüyü mü?

Tay tüyü kumallar günümüzde çok sevildi ve kadife kumaşa benzerliğiyle dikkat çekiyor. Yumuşak, parlak , leke tutmayan ve silinebilir kumaş tay tüyü kış mevsimi için önerebileceğimiz en uygun kumaşlardandır.

Günlük Odalardaki Günlük Koltuklar İçin Şönil Kumaş Modelleri

Özellikle çok kullandığınız oturma odası gibi trafiğin bol olduğu günlük kullanım odaları için kış mevsiminde şönil kumaşları öneririz. Şönil kumaş, sıkı dokunan ve  şönil ipliklerden oluşan uzun ömürlü bir kumaş tipidir. Özellikle çocuklu aileler için öneririz.

Keten ve Sentetik Kumaşlar

Kullanışlı koltuk kumaşı seçenekleri içerisinde popülerliğiyle dikkat çekenler keten ve sentetik kumaş seçenekleri yaz temalı evler için uygundur. Bu konuda ketenin en ideal koltuk kumaşı olduğunu söyleyebiliriz.

Deri Koltuk

Koltuk kumaşı söz konusu olduğunda ilk akla gelen seçeneklerden biri  olan deri koltuklar özellikle chester koltuk takımlarına  fazlasıyla yakışan dokulardandır.

Deri koltuklar uzun yıllar kalitesini koruyabildiği gibi mekanlara seçkin bir aura katar.

Kürklü Koltuk Modelleri

Koltuklarda kullanılan kürklü dokular daha ziyade yapay kürk ürünlerinden oluşacağından ve sentetik içereceğinden hijyen tutulması zor ürünlerdendir. Zira bunların yıkanması ya da silinmesi çok zordur. İçlerine kadar girerek diplerine işleyen bakteri birikimi nedeniyle kürk tarzındaki kumaşları ancak koltuklarınızda örtü olarak kullanmanızı öneririz.

Koltuk kumaşı seçerken dayanıklı, silinebilen özelliklerde ve mümkünse çok açık olmayan renklerde seçim yapmanızı öneririz. Salon türevinde trafiği az olan ve misafir ağırlamak dışında kullanmayacağınız odalarda ise açık renkleri ve hassas kumaşları tercih edebilirsiniz. bu içeriğimizde de sizlere Kumaş Modelleri nden söz ettik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.